Kui Kaaren sai üheseks

Istun siin Tiglkåkis ja hoian elektrik-kuttidel silma peal. Tulid teised hostelitubadesse pistikupesi paigaldama. Mitte et mu Viiking ise seda teha ei oskaks, lihtsalt dokumenti on vaja, et spetsialistide fixitud. Kell on alles 12 niiet Kaaren magab õues lõunaund. Midagi muud mul teha polegi, kirjutan siin 😁 Päev on muidu tihe – hommikul tuli meie endi koju kindlustusest torumees kes alumise lekkiva laega vannitoa kallal askeldas. Ausaltöeldes polnud mul aega vaadatagi mis ta täpsemalt tegi. Õhtul näen. Ja enne veel kui Beni aiast ära toon on meil 1aasta kontroll Kaarnaga..

Rääkigem siis peopäevast. 5. veebruar ja reede. Viiking oli terve nädala niikuinii kodukontoris, reedel võttis pool päeva üldse vabaks. Oeh, paraku ei saanud Kaaren-pojale samasugust esimese sünnipäeva pidu pakkuda nagu omal ajal Benile☹️ õnneks tulid Emu ja ta kaasa. Vähemalt paar külalistki.

Sünnipäeva puhul sai Kaaren elu esimest korda tavatoitu. Ehk siis samal kujul nagu ülejäänud laudkond. Toiduks oli peedisalat ja see oli pojule nii mokkamööda et söödi kohe rekordportsjon. Lisaks tegin üle kreveti-spinati quiche’i. See sai ka õige hää!

Tortidega olin ma juba eelmisel päeval (ja pool ööd) möllanud. Oli vaja teha beebisõbralikud muffinid (st suhkruta) hommikusöögiks, et oleks kuhugi küünal torgata. Siis üks beebisõbralik tort mida Kaaren pidulaua taga süüa saaks ja üks nö peamine tort mida kõik ülejäänud sõid.

Tordiideeks sain inspi Pinterestist. Pea oli täiesti tühi, tegin tolle lehe lahti ja suht esimene tort mis ette kargas oli Gelatine Bubble cake. Kohe otsustasin, et selle teengi. Mulle ei meeldi samasuguseid kooke teha, ikka alati midagi uut.

Öösel vihtusin mulle teha ja panin tordi kokku, järgmisel hommikul kaunistasime Beniga.

Aastasest Kaarnast kah. Tuleb ju dokumenteerida. Täpselt 8 päeva enne sünnipäeva seisis Kaaren esimest korda ilma toeta ja paar päeva pärast sünnipäeva tegi esimesed sammud. Kõndimiseks seda ikkagi ei nimeta, poolkogemata lasi toolist lahti ja astus 2 sammu. Veel mõned päevad hiljem tegi Emu silme all juba 4 sammu. Aga kui ma ta püsti seisma panen, ise eemale lähen ja teda enda juurde kutsun, laskub ta ikkagi käpuli ja kiirustab minuni.

Vist tavaline värk teise lapsega, et ta ju tundub ja jääbki esmasündinu kõrval tunduma väikse titabeebina. Noh niikaua kuni kolmas tuleb😃 Sellepärast ma muudkui imestan, et ise nii väike ja nii tark. Teeb kõike järele. Nii tihti mõtlen, et issand ise pisike beebi ja proovib juba mütsi pähe või sokki jalga panna. Kui keegi naerukrampides pea kuklasse viskab, teeb seda kohe ka Kaaren. Hambaid proovib ise pesta, kraanikaussi sülitada ja no kaklemine on ka selgeks saadud. Pidevalt kaklevad Beniga ja ei ole see väiksem (enam) mingi inglike, ikka virutab suuremale vennale ka!

Me ei ole spetsiaalselt Kaarnale mänguasju ostnud aga nüüd tal mõni oma isiklik auto/lennuk ja raamat on. Benile ei mahu see pähe, et äkitselt on Kaarnal omad asjad ka 😂 Kui Eestimaalt Kaarnale sünnipäevaks pusleraamat saabus, hakkas Ben seda kohe endale ihaldama. Muidu keelasime kõikidel pereliikmetel kinkide tegemise ära – meil pole majas mänguasjapuudust. Küll aga võtsime rõõmuga vastu kõikide rahaülekanded, sest poisid saavad kahepeale ühe suure asja: Thule Cross 2 nimelt.

Seda saab kasutada nii ratstega kui suuskadega. Me oleme siiski võrdlemisi tegus ja aktiivne perekond ja meile kulub selline sõiduk väga ära. Kui Ben lasteaeda vahetab, hakkan justnimelt sellega tal (ja hiljem ka Kaarnal) järel käima.

Eks nagu iga ema, olen mina ka oma lastest megavaimustuses ja rahul et JUST SEE laps meile sündis😄 Kaaren on selline nunnutaja ja pöörane samaaegselt. Võtad ta sülle siis kallistab, ükskord nägi mind ka Viikingit noklemas ja lähenes kohe mulle ammulisui musi tegema😂 Kohe matkib, ma räägin. Samal ajal on ta niiiii hulljulge ja pöörane. Turnib ja kukub 100x rohkem kui suurema ohutundega õnnistatud esmasündinu. Ja kui sa tal ronimist keelad, viskab kõhuli ja kisa taevani! Ma ütlen, tal hakkas kohutav kahene juba 10kuusena😂 Ei tema juba näitamata jäta kui midagi vastukarva on.

Vahepalana kuskil nädalavanune Kaarnake

Öösel magab see linnupoeg ikka veel mu kaisus ja mulle see meeldib😌 Viiking on ta küll treeninud võrekas uinuma aga hiljemalt 1,5h pärast ta ärkab ja nõuab suurde voodisse. Selleks ajaks pole me Viikingiga muidugi magama veel läinudki, lapsed uinuvad ju siinmaal kl 19. Kaaren on vahest juba kl 18 nii väsinud, et ei jaksa enam üleval olla. Magab ainult ühe korra päeval. Kaaren on mõistnud, et minuga on lihtsam protesteerida, kui ma teda voodis magama panna üritan, läheb selleks tund. Sööb tissi, tõuseb istuli, itsitab, hüppab ringi, sööb jälle jne. Viikingiga on hoopis teine teema. Esiteks teeb ta kohutava protesteerimiskisa kui ma toast lahkun aga jääb kohe vakka ka. Viiking siis laulab talle ühe (!) laulu, asetab ta võrekasse kõhuli, tekk peale, natuke vist patsutab ja lõõritab veel ja laps magab. Selline erinevus siis. Sellepärast ei pane mina kunagi Kaarnat magama kui Viiking kodus 😃 Emuga sama asi, viimati uinus laps vist mingi pooleteise minutiga. 90% juhul lähen ka päevaunne last õue uinutama. Kärutades on kõik hõlpsam, siis saan ka mina lapse 10-15minutiga magama🙌

Koroonaaja laps nagu ta on, pole ta kuskile väga reisinud, pole isegi ujuma saanud😫 ja üldse palju vähem inimesi kohanud. Sellepärast on ta ujedam kui Ben samas vanuses. Viimane käis ju juba esimesel eluaastal 6 eri riigis ja nägi paljusid eri inimesi. Võõra näo eest peidab Kaaren ennast esialgu minu või Viikingi õla varju.

Oh, aeg on sealmaal, et pean otsad kokku tõmbama.

Edit: Arstil käidud, Kaarnake ei luba ennast teistel puutuda ka mitte, viskab kohe silda ja virutab jalgadega😅 kaaluks sai 11,95kg ja pikkust 81cm. Mõlemaga on ta seal kõvera tipus, pikkusega isegi üle kõige kõrgema joone.

Üks kommentaar “Kui Kaaren sai üheseks

  1. Nii ilus tort! Ma ei viitsi kunagi midagi kaunistada, heal juhul riivin šokolaadi v puistan granaatõunaseemneid peale. Tegin ka seda Tiktoki pastat, aga fetajuust jäi häirivalt tükiline ja ei sulandunud tomati mahladega üheks.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s