Tänasest päevast võiks raamatu kirjutada

20. jaanuarist käib jutt.

Täna juhtus jälle igasugu asju. Nagu alati meiega. Sest kes teeb, sellel ju juhtub. Kodus istudes ei juhtugi midagi😜

Kuue ajal hakkas Ben mulle jutustama, et tahab ärgata. Ei jaksa enam oodata, kõht ka tühi. 6:30 hakkas Kaaren ka nihelema ja noh talle piisabki paarist Beni öeldud sõnast, et ta üles ärkaks.

Vahetasin väiksema mähkme ja läksin voodisse tagasi, sest ma lihtsalt vajan seda toibumisaega. Kaarenit üritasin veel tissiotsas magama suruda aga ei õnnestunud. Viiking asus Beniga müslit sööma, väike poeg sai ka «Pepu ees,» manitsuse saatel voodist valla lastud. Toibusin edasi. Viikingit muidugi häirib, et tema peab iga jumala hommik kõigega enese töö jaoks kordaseadmise kõrvalt tegelema, aga pole parata, mul vaja TOIBUDA😂

Mingil hetkel kuulen, et Viiking räägib uue aasta peost, mis täna lasteaias aset leiab. Aaah muidugi! Ma ju unustan koguaeg kõik ära🤦‍♀️ mäluprobleemid on mul sage imetamise kõrvalnäht. Nüüd meenus, et laps tuleb (vist?) kella 9:30ks aeda viia ja et ma vist võtsin mingi paberi ka lasteaiast kaasa. Sõnumis polnud kellaaja kohta midagi kirjas, tavaliselt läheb Ben kaheksaks. Otsisin lehe välja ja kirjas «..palume lapsed kella 9:30ks tuua.» Ok, selge, Viiking tuli voodisse tagasi – aega ju kui palju! Ben sai multikad, magada meil muidugi Kaarnaga ei õnnestunud.

Kui Viiking ja Ben uksest välja sai ja juba pool tundi möödaski oli, heliseb telefon, Viiking: «Kõik teised lapsed olid juba kohal, nad olid ikka mõelnud, et lapsed tuleb HILJEMALT 9:30 tuua,» 🤦‍♀️ Ok, seal polnud isegi minu viga (et äkki sain norra keelest valesti aru), me mõlemad saime valesti aru. Anoh üks kordki sai laps õigel ajal aeda, muidu on alati hilinemine ja Viiking süüdistab selles kõiki meid😂 Küll on autovõtmed kadunud, küll magan mina liiga kaua ega aita😂 Siin ju see lunchboxi teema. Vihkan seda! Ei saa siis lastead (iga päev) süüa tehtud? Nüüd vähemalt muudeti ära, raha kasseeritakse küll rohkem, aga T, K ja R ei pea mingeid võileivakarpe kaasa vedama.

Niisiis, päeva kohta pole midagi meeldejäävat pajatada. Nagu ikka kl 13:00 minek, et poest läbi ja 14:30 bussile jõuda. Kaks varjanti: üliäge pikajuukseline tatoveeritud meesbussijuht, kes teeb ukse lahti ja hüüab: «Kes tahab minuga kaasa tulla?» või üks pahur vanamees, kes pööritab silmi, et jälle see tuleb oma käru/beebiga. Selliseid tigedaid inimesi on Norras nõnda vähe, et kohe eriti hakkab silma. Pooltel kordadel ma jätangi käru Tiglkåki ja lähen kandekotiga edasi. Hea, et see Tiglkåk ikka nii kesklinnas asub. Hahhaa LINNAS😆

Lasteaias läks tükkaega et Ben üles leida, leidsin teise lõpuks kuskilt koridorist mattide pealt puuvilju söömas. Rühmaga siis, mitte üksipäini.

Nii, asjad kokku ja tagasi bussipeatusesse. See pikajuukseline bussijuht küsib kohe Benilt et kuidas lasteaias läks ja on üldse igati tore ja abivalmis. Ben kutsub teda minuga rääkides vanaisaks😄 Åndalsesis oli meil 45min, et jõuda Emu apartementi, sealt õlid otsida ja teisele bussile jõuda. Paraku võttis mu rajalt maha majaomanik ja kui see juba laterdama hakkab, siis omg, sa ei saa lihtsalt minema. Korteris läks siis otsimiseks, lapsed laamenasid, Benil oli 30cm pikkune jääpurikas teepealt kaasa nuiatud, ausaltöeldes ma ei teagi kuhu see sulama jäi. Või sõi ta selle ära? Kaaren olevat terava otsaga kääre suhu pannud, vähemalt Ben rääkis mulle sellest järgmised kaks päeva. Külmikust tuli veel baklazhaanid ka võtta ja jumal tänatud, et Emul shokolaadi oli. IME, et oli, arvestades tema magusalbust ja et ma polnud õieti lõunat söönud. Äkitselt vaatan, et 11min on bussini ja mul tuli veel Kaarna mähe vahetada ja lapsed riidesse-alla saada. 3-4minutiga sain tehtud!

Algas hullem jooks, kaks last käru peal, tee lumine, seljakott seljas, mingi raske kott veel kärukorvis ka aga kui vaja, sa lihtsalt suudad. Tormasime kuis suutsime ja kaks minutit oli vel aega ja mida ma näen – taamal veereb meie minibuss minema. Esmakordselt liiga vara ja siin ei ole mingit «järgmist bussi» Järgmine on järgmisel päeval.

Las ma selgitan tagamaid: bussid jäävad siin tihti hiljaks, kui sa just alguspeatuses peale ei lähe. Mina, elupõline kempleja, tõmban kõne kohe peale, st kui 15:15 buss tulema peab ja seda 15:17 veel näha pole, helistan ja mölisen. Ütleme, et 2-3x nädalas ma ikka helistan. Mullu oli eriti hull – bussid jätsid suvalt tulemata, minu marutamise peale saadeti muidugi takso aga ikka tuli 20-30min niisama oodata 😒 rasedana + väikelapsega või beebi ja väikselapse miinuskraadides polnud tore😬

Igatahes jah, iga jumala kord jääb buss hiljaks ja see üks kord kui meie TÄPSELT õigel ajal jõuame, läheb too varem minema😑 Kohe kõne! Nõuan taksot, öeldakse, et ei saa. Wtf! Vabandab aga ütleb, et tema bussijuhiga ka ühendust võtta ei saa – polevat kontakti. See buss muidu ainult meie pärast sõidabi. Kord kvartalis on seal vb 1 reisija peale meie ka😆

Mis seal ikka, helistasin Viikingi järele, läksime poodi ja Emule õlisid saatma. Aega jäi muidugi veel ülegi nii et me hakkasime kodupoole astuma.

See päev oli mulle viimane piisk ning kohe järgmisel päeval võtsin ma ühendust autokooliga. Sest kuigi Beni lasteaiavahetusega muutub elu poole kergemaks (siis hakkan jalgrattaga järel käima😌 ☝️et mul meeles püsiks, et järelkäru tuleb soetada☝️) ei saa ma lubade tegemist enam edasi lükata, elu tõotab nimelt ainult busymaks minna. Sealjuures ei poolda ma absoluutselt pidevat autoga liiklemist. Väga loodan, et ma liiga mugavaks ei muutu kui mul viimaks load käes ja masin kanni all.

CRääkides busy’dusest. Nagu näete, läks mul selle postituse kirjutamiseks 5 päeva😮 Vist oleme liiga suure ampsu võtnud. Kui ma vaatan siin igasugu blogijaid-vlogijaid-instagrammereid, siis nood ostavad ühe maja ja neil on palgatöölised, kes seda kõike fiksivad. Meil on 2 poolikut maja ja abi palkame me vaid siis kui kohe kuidagi ise ei saa😅

Elumajas juhtus jälle midagi. Nagu teada, hakkasime me teosammul vannitoa remonti tegema. Kuskil novembris alustasime lammutamisega aga sinna see jäi. Hakkasime plaate jahtima. Leidsime ühed teise inimese jäägid aga nendega jäi asi transpordi taha. Neidsamu olime netist uuena ka nillinud aga ca 80€/m2 ei kutsunud ostma. Aga saabus Black Friday ja plaadid hinnati 50% alla. Muidugi tellisime!

Terrazzo

Tarnele läks ka kuukene. Siis käisime neil linnas järel ja järgmisena tuli kutsuda torumees, sest säherdused tööd on täpselt need, mida me ise ei tee/teha ei tohi.

Esmaspäeval helistasin torumehele, ütles, et tuleb homme. Kähku käis, arvestades, et ämm ajab teda vahest nädalate viisi taga, et sa Tiglkåki saada😂 Selsamal esmaspäeval võõpasin ka kuskil kl 22 esiku seinu, Viiking tegi trenni ja läks duzhi alla. Äkitselt kuulen, et alumises vannitoas (mis on täpselt ülemise, kus Viiking duzhitas, all) kostub veepladinat. Ignosin. 10min pärast otsustasin, et kaen üle ja mida hellllllii! Keset lage tilgub vett alla. Kiljatan, kutsun Viikingi, kes algul tõsiselt ei võta aga alla jõudes lekkivat lage ja suurt veeloiku põrandal nähes ahastab: «Mida fakkkkkiii!» «Vedas, et meil juhuslikult just homme torumees tuleb,» ütlen.

Igaljuhul on asi seal, et kindlustus tegeleb..

Vot selline see elu on. Igav pole, miljon lõpetamata asja ja kemplused igal sammul.

Siiski toimus midagi toredat ka: palju palju õnne veelkord kallile sõbrannale, kes tol päeval tanu alla sai👰‍♀️♥️

2 kommentaari “Tänasest päevast võiks raamatu kirjutada

  1. Te üle keskmise töövõimega inimesed. Paljud ei võtaks lastega selliseid asju ettegi. Mu mehel kukuvad kohe tööriistad käest ja keskendumine kaob, kui mõni lastest ta remondile vahele segab. Mind ajavad naerma IG kodukontod, kus on max 2 toaga korter, kõik detailid viimseni paigas ja muudkui tuleb ühetaolisi pilte neist tubadest erinevate nurkade alt.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s