Korteri müümine

Tahaks jutte rääkida. Tegelt mul igasuguseid varuks aga ette võtan ühe suurema sündmuse. Nimelt selle apartemendi, mis Viiking aastal 2014 soetas, kus me järgnevad neli aastat koos elasime, kaks korda remonti tegime ja mis oli ka Benile esimeseks koduks.

Korter asus siis Strømmenis, umbes 18km Oslost. Oli kolmetoaline. Kui me põhjapoole kolisime, otsustasime korteri välja üürida, sest ainult loll müüb pealinna lähedal kinnisvara ära ja ostab selle eest maale. Maal ju ei kasva kinnisvara väärtus nii kiiresti.

Kõik see Olso ümbrus on valdavalt ihaldusväärne ja kui midagi müüa soovid, on tavaliselt tahtjaid rohkem kui üks, mis laseb enampakkumist korraldada. Viiking üritas juba enne minuga kokkukolimist korterit osta, aga alati napsati eest ära. Tolle korteriga vedas – müük toimus juulis, kõik olid puhkusel ja meie ainsad huvilised. Tuleb märkida et meie olime ka tegelikult puhkusel. Kohas kus me tutvusime ehk speinis. Lasime Viikingi õel korteri üle vaadata ja ostsimegi siis tolle niiviisi nägemata ära 😃

Torreviejas

Suve lõpul kolisime sisse ja tegime kerge remondi. Ma ei tea mis meil arus oli, et sellise pooliku tegime. Paari aasta pärast tuli ikka korralikult üle teha.

2018-2020 elasid korteris ämm ja mr.Bean. Kuna nad osa ajast Hispaanias viibisid, saime meie aegajalt ikka korteris peatutud. Üks asi veel – kui Norras kinnisvara müüa, tuleks seal vähemalt 2aastat sees elada, muidu maksad selle pealt makse kui palju su korteri väärtus tõusis. Me jätsime sissekirjutuse sinna, sest teadsime, et enne müüme maha selle kui uue kodumaja.

Mingil ajal tekkisid ühistu poolt jutud, et tegelikult pole korteri väljaüürimine üldse lubatud. Tegelikult hea reegel, siis ei teki mingeid suvalisi töllerdisi ja ei hakka mingi elanike liigne vahetumine. Ja kuna ämmal saab oma fäänsi piirkonna majaosa ka selle aasta lõpus valmis, sündis otsus, et mis me tast ikka hoiame, niigi maksame peale (korter läks meile iga kuu koos pangalaenuga ca 1200€ maksma, ämmale üürisime 800€ eest kuus).

Kuidas Norras müüakse? Norrakas on tüüpiline «teen nii, sest kõik teised teevad ka» lammas. Sorry, aga nii on😃 niiet siin ei kujutata veel ette, et mis oleks kui müüks kinnisvara ilma maaklerita. Minu Viiking on teistsugune ja no eks ma ikka ka avaldan arvamust. Otsustasime, et me müüme ise. Ise tegime pildid, korraldasime «lahtiste uste tunni» ja panime kuulutuse üles. Oma tutvusringkonnas pole ma veel kedagi nõnda tegemas näinud.

Nii. Naaberkorter oli just hiljuti 330 000€ maha müüdud. Alla selle ei tahtnud nagu leppida 😃 meiega samal päeval müüdi veel üht võrdväärset korterit samas majas ehk see külastustund oli samal päeval.

Ma olen juba rääkinud, et Strømmen kisub selliseks, et norrakad lahkuda soovivad. Ämm paneb minema, mehe õde perega plaanib ka. Loonulikult olid ka korteri huvilised igasugu lähis-ida nimelised. Üks norralannast naaber, kes ühte huviliseperet nägi, teatas neile juba rõdult, et selliseid naabreid me siia ei taha😆😆😆

Ütlen kohe, et just nemad sinna oktoobris sisse kolivad😂

Tol pühapäeval käis meie korteris neli huvilist, ja järgmine päev läks lahti enampakkumine. Panime müüki 320 000€ga. Esimene pakkus 280 000€. Teine ütles kohe, et ostab alghinnaga ära. Viiking siis helistas esimesele tagasi ja ütles, et kui apartementi tahab, tuleb üle alghinna pakkuda. Pakkus siis 325 000€ ja me olime nõus!

Me säästsime 7000€ selle pealt et me maaklerit ei palganud. Sest mu mees pole mingi hädakägar, et ta ise pilte tehtud või müügipäeval telefonikõnesid tehtud ei saa 😉

Ja parim: see kõrvalkorter mida maakleriga müüdi – nad ei suutnudki seda maha müüa😄 7000€ korstnasse kirjutatud. No ma ei tea… mul oleks küll rahast kahju🙄

Aga hindade juurde. Need ju ikka huvitavad? Ja miks ma neist nii vabalt räägin? Sest see informatsioon on niikuinii internetis kõigile kättesaadav. St mis hinnaga aegade jooksul üht ja sama korterit müüdud on. Me ostsime selle korteri 2014ndal aastal 180 000€ eest ja müüsime 2020ndal aastal 325 000€ eest maha, teenides 145 000€ vahelt, mis tegi meid laenuvabaks!! Ma poleks iial uskunud, et 28aastaselt laenuvaba olen ja et meil sealjuures kodu ka on😀 ma olen kohanud inimest, kes ütles et võlg on võõra oma ja tema ei võtaks iial võlgu, isegi kui see oma kodu ostmist tähendab. Kas meie tegu oli siis rumalam kui elu aeg üürida? Ei arva nii.

Aa ja see, et me 2017. aastal remonti tegime – see panigi korterile ca 40 000€ otsa. Mu Viiking ise tegi💪 minu väiksese abiga.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s