Kahetsust täis postitus

Oh, kui kahju mul on, et ma viimastel kuudel nii laisk eluoludest kirjapanija olnud olen. Ma võtan muidu vabalt ja üldiselt ei põe kui pikk vahe sisse jääb, aga täna tabasin end mõttelt, et R. beebiiga jääb ju niiviisi talletamata 🙁

Beniga panin ma iga pisiasja kalendermärkmikusse kirja, lisaks veel igast minisünnipäevast postitused, R.st on suh ainult pildid. Vähemalt need on paremad, sest nüüd peegelkaamera😜

Suurtes süümepiinades otsustasin nüüd keset ööd kirjutama hakata. Kus me siis omadega oleme? Ben on meil 3a2kuune, R. neljakuune. Esimesest nii palju, et pärast juukselõikust näen ma teda palju suurema lapsena ja see «üleöö» suureks saamine oli mulle paras shokk. Kahetsen siiani, et juuksuril teda nii palju kärpida lubasin, kui aus olla.

Ben käib endiselt 3x nädalas lasteaias. Sellest ajast kui ta suurte rühma läks, on ta ülikiirelt arenenud. Kõige ilmselgem areng on norra keele osas. Kuskil selleks ajaks kui ta kolm sai, ületas norra keel eesti keele. Varem domineeris alati viimane. Nüüd räägib ta tihti minuga eesti keeles, mille lausetesse norra keelsed sõnad sattunud. Nt. «Emme, mis sa snakke’d?» (å snakke – rääkima norra k. Ehk ta paneb eesti keele tegusõna lõpu norrakeelse sõna otsa). Peaaegu alati teab ta nende eesti keelseid vasteid ka, aga norra keel tuleb lihtsalt libedamalt. Kõik sellised ägedamad ütlemised ja naljad on ka norra keeles. Nt «R. on tõsiselt armas!» (R. er skikkelig søt!)

Eks see eesti keel areneb ka, aga aeglasemalt. Käänded ja pöörded on pinnuks silmas. Ma olen mõelnud, et ilmselt hakkavad vennad tulevikus omavahel ka norra keeles rääkima, aga vähemalt praegu räägib Ben R.ga minu juures olekul eesti keeles 🙂

Beni praeguse aja peamisest mängust tuleb ka rääkida. See peegeldab selgelt meie ostukäitumist. Nimelt otsib Ben suvalise paki/karbi/vms, tuleb minu või Viikingi juurde: «Sulle on pakk!»

R. on eriliselt pirakas beebi. Hetkeseisuga ca 9kg ja kannab riideid, mida Ben omal ajal 7-8kuusena. Saab ainult tissi ja ei muud. Nii ka järgmised kuud. Ma kipun poegi tihti võrdlema, nt et üks jäi kussutades magama, teisele ei mõju jne.

Suures plaanis on vennad pigem sarnased, st keskmisest suuremad ja öösel hästi magavad. Välimuselt? No saab aru, et ühe pere lapsed, aga Benil on pigem minu nägu ja Viikingi kere, R.’l vastupidi. Viimase puhul imestan ma siiani, et ta samasugune lumivalgepäine pole, nagu Ben. Me Viikingiga siiski mõlemad väiksena olime. R. puhul on näha punakat helki. Ilmselt ämmalt. Äge! Mulle haruldus meeldib. Ripsmed on R.’l ka tumedamad kui Benil olid/on. Igatahes jälgin huviga milliseks need juuksed ikkagist kasvavad 😃

Iseloomult on R. väga uudishimulik – peab ümbertoimuvast osa saama. Ei saa isegi teiste juuresolekul söönuks. Kodus olles imbungi temaga magamistuppa, aga kui Ben ka juhtub olema ja (umbes pooltest kordadest) kaasa tulema, ei saa R. ikkagi söödud, sest keegi ju «niheleb» selja taga. Isegi unelaulu talle tissiandmise ajal laulda ei saa – kohe lõpetab söömise ja vaatab suurte silmadega otsa, et mida sa siin lõõritad.

Silmadest veel – no need tõesti nii suured, et me ei saa vahest arugi, kui ta väsinud on😆 Suu-ammuli-üllatunud pilk on ka tavaline. Lisaks naeratab ta väga kergelt ja palju. Kõigile naeratab, kui ma algul arvasin, et temast tuleb tõsine poiss, vaatas ta ju kõiki kulm kipras, siis praegu olen ma täiesti vastupidisel arvamusel.

Mulle ei tundu R. üldse neljakuusena, tema olek on üle pooleaastase oma kindlalt. Hakkab naerma selle peale, et keegi teine naerab – no sellist asja ma neljakuuse Beni puhul küll ei mäleta. Kõik esemed, mis lähedusse satuvad, tuleb järsu liigutusega endale haarata ja suhu panna.

Ben on R.’ga väga õrn. Täna hommikul ärkasid Ben ja Viiking meist tükkaega hiljem (imede ime) ja Beni esimene küsimus silmad lahti tehes: «Kus see R. on?» Viimane magas juba terrassil vankris esimest päevaund. 2h pärast ööunest ärkamist seekord. Paraku on viimasel ajal Ben R. peale ka pahandama hakanud. Ja korra hammustanud😶 Panime eile mingit torni kokku, R. läks kogemata vastu ja torn kukkus ümber. Benil ajas see hinge täis – üritas juba äsada, aga ma sain ta käe enne kinni. «R. ei tohi siin olla!😡» tuli siis. Benil see põhiline, et kui midagi keelatakse, kisab ta mulle/Viikingile, et me ära läheks…🙄

Tegelikult on selle paari kuu jooksul nii palju muud ka juhtunud, aga ma ei jõua kuidagi järjele. Vahepeal on toimunud ristsed, uus passisaaga, Trondheimi tripp jm.

Praegu on käsil parimad ajad – suveilmad. Niiet iga päev on rannapäev. Meil kaks mõnusat kohta siin.

Kena suve jätku,

Varikas

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s