Karantiini jäävad alatiseks meenutama…

…igavene toidutegemine. Nii mõnigi pereema kurtis, et kui terve pere kodus, koosnes päev vaaritamisest. Nii ka meil. Kuna me sööme 2 korda päevas sooja toitu, sai ikka köögis aega veedetud küll. Pole veel nii Norrakas (ja ei saa ka kunagi), et võileibade peal elada.

…igavene beebi magamakussutamine. See laps nimelt on linnuunega, ei saa ta kaua lärmiga magatud. Mõni päev paned teda 15min magama selleks et ta 20min magaks. Ja nii mitu-mitu korda järjest. Õnneks on sellised päevad siiski vähemuses ja meie kõigi suurimaks õnneks on R. öösel eluaeg kuldne magaja olnud.

Selle asemel, et kõiki pereliikmeid vakka sundida, olen ma võtnud seisikoha, et uusimal asukal tuleb olmemüraga ära harjuda. Hea kool olid ristsed – maja 4päeva rahvast täis, beebil tuli lihtsalt leppida, et uinuda tuleb mitte nii vaiksetes oludes😁

Õnneks magatakse õues liikuvas kärus hästi. Tunde lausa.

…igavesed vihmasajud. Tavaliselt mäletan ma pigem head, aga isolatsiooniajast meenuvad pigem hommikust õhtuni kestvad padukad või lumetuisud, mis nii korralikud, et vastasmajast kaugemale ei näe. Ma katsun ilma mitte vabandusena võtta, et miks mitte õue minna, aga ikka tuli selliseid päevi mil vaid toas olime.

Mina erinevalt Viikingist vajan teatud aja tagant üksiolemist. Selle puudumist pean ma karantiini aja kõige raskemaks probleemiks. Ega ma tegelt nõudlik pole, «oma ajaks» sobib ka nt magava beebiga (või mõlema lapsega) jalutamine.

…netipoodlemine. Kõik teavad kuidas ma allahindlusi armastan ja suht iga netipood neid tegema hakkas. Kohapeal meil niikuinii midagi pole, niiet lahti läks Suur Tellimine. Kuna ma olen ammu igasugu Le Creuset’ potte-panne nillinud, sai nii mõndagi soetatud. Olen ikkagi piisavalt vana, et vaid korralikku ja kauakestvat majapidamisse osta. Eluaegse garantiiga pann -50% – pole paha ju! Mis veel? Home&Cottage samet voodikate (kaua me seda Viikingi eksi ostetud katet kasutame, eksole🤣) 200€ asemel 80€ga! Veel köögividinaid, riideid lastele, mähkmeid. Isegi riideid endale! Wow, sest ma nii halb enesele shoppaja, et kui teistel mehed ahastavad, et naine liialt kulutab, siis mul ähvardab, et tellib ise, kui ma end kätte ei võta😂Ühesõnaga on mul alati paar pakki teel🙃

Tavaline kodune mina. Viikingi vana dressikas seljas Pere ja kodu sirvimas.

…trennid. Oiiii kui paljud kurdavad, et isolatsiooniga läks käest ära. Me (eriti mina, sest Viikingil see tava juba eelmisest aastast) taasalustasin Pamela videote järgi treenimist. Motivatsiooni pärast ei tasu muretseda – sellise püssi nägemisest tekib too kui võluväel. Saan täitsa aru, miks Viiking päevagi trenni vahele ei jäta. 🤣 Kuna mu abiksaasale peki sees mürada ei meeldi*, teen trenni minagi 😁 Peamiselt muidugi enda pärast, olen ju rääkinud, et mina see tingimusteta oma keha armastaja ei ole😶

*mu isa väljend

PS! Viiking pole iial mu keha negatiivselt kommenteerinud.

Siiksi-siiski sai paar kilo kodusistumise ja/või maiustamisega kerre talletatud. Aga hea uudis on see, et kilo sain juba maha ka😃 selleks pean ma muidugi päevas 20 000+ sammu astuma, sest magusasöömist ma ei ohverda☝️kaas ei aita ka meie koogisöömise kohtumised naaber-sõbrannaga.

…inimeste lambakarja kombel käitmine. Kõik need, kes kodus hirmust värisesid, kõike desinfitseerisid, midagi puutuda ei julgenud, kellegagi kokku saada ei julgenud… et nende hirm läks ÜLEÖÖ just siis üle, kui ametlik eriolukord läbi sai. wow milline kokkusattumus!

Edit: Naasime just pikalt nädalavahetuselt Trondheimist. Ja alles nüüd tuli see ÕIGE tunne, et elu on tõesti endine.🤗 Selle viie kodusoldud kuu jooksul harjusin nii ära, et elu tunduski ainult majapidamine ja… kõik. No täielikult kõigest irdunud. Nüüd ma nii laetud, et teeks ei tea mis kõik ära🤩

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s