Esimene kuu

Juhtus jälle nii pikk vahe. Ja minuga juba on kord nii, et kui koguneb liiga palju kirjutada, siis löön käega.

Täna hommikul tundsin, et tahan ikkagi meie tegemisi ja oma mõtteid jäädvustada.

R. sai vahepeal kuu vanuseks. Sellestki juba kaks nädalat möödas.. Ütlen seda, et teine laps kasvab kiiremini. Nii kilode mõttes kui ka aja möödumise. Tunnen, et pärast sünnitust tuli argiolme liiga ruttu peale, kõik need Viikingi vanemate külaskäigud jne. Ok, ämm on super, tuleb koristab, mr. Bean teeb süüa, Ben on ka neist vaimustuses. Mina sain lihtsalt imikut nunnutada ja nautida. Nagu ma alati selgelt väljendanud, siis mulle hullultvägapalju meeldib see vastsündinu aeg. Sõltuvuses sellest! Küllalt ei saa vist kunagi. Ok, aga Viikingi isa. Selle siinviibimine tähendab mulle kokkamist ja organiseerimine. Oeh jah, oleks rohkem rahu tahtnud. Muidu mulle väga külalised meeldivad, aga esimesed 2 nädalat tahaks ainult oma pere.

Rongapojast ka. Esimene asi ongi kosumine. Kahe nädalaselt oli teine juba ca 5kg. Nelja nädalaselt 6,2(!)kg ja 57cm. Käisime mingil mõttetul grupikonsultatsioonil, kus oli veel 3 samavana imikut. R. oli lihtsalt ma ei tea.. teised olid niisama suured kui minu oma nädala vanuselt😅 Beebi saab ainult rinnapiima ja seda nii palju ja tihti kui soovib. Ei pudelit, ei lutti. Juba olen ma saanud kotitäie väikseid riideid ära panna ja kuu vanusena läks R. suurus 62’le üle. Ben kandis samu kolmekuusena. Ja temagi oli üle keskmise suur.

Magab kaisus, see oli ette teada. Kui ma sooviksin oma ööund ära rikkuda võiks ta muidugi oma voodisse panna. Saaks 10+ korda öösel ärgata. Ei aitäh😂 Lisaks meeldib mulle väga kui beebi kaisus on🥰

R. on nõudlik beebi. St just nõudlik, mitte keeruline. Magab suure osa ööpäevast, aga need paar tundi, mil ta üleval on, peab koguaeg süles olema ja kindlasti püstises asendis. Pole mingi apaatne lakkevahtija, ikka peab nägema mis toimub😃

Öösel magab. Kui ma saaks lapse kes öösel magada ei taipa, oleks see viimane laps. Uni on püha ja kui seda mulle ei võimaldataks, läheks hulluks. Öeldakse ju, et inimesele antakse nii palju kui ta kanda jaksab, novot, ma selle koha pealt nõrk, ma ei jaksaks öösel pidevalt ärgata, sellepärast saan ma ilusti magavaid beebisid😌

Tegelt ma pean ikka tilga tõrva siis lisama. Paar korda on juhtunud, et öösel tuleb mähet vahetada, seepeale virgub R. sedavõrd, et enam sõba silmale ei saa. Välja tuleb nõudlik pool – tahab üleval olla ja kõik! Tee mis tahad. Enamasti on selgunud, et kell on juba nt 7:00. Hea seegi! Loomulikult jääb ta siis kohe magama, kui ülejäänud pere virgunud. Lisaks see, et ta ärkab ju valgusega ja järjest varem valgemaks läheb. Suviti on terve öö valge. Pimendavad rullkardinad tuleb viivitusteta ära tellida, õnneks nad just praegu Kid’is -50% kah.

Uni on sel beebil õbluke. Või pigem see uinumise faas. Beni lärmakad mängud võivad pinnuks silmas olla. Täiesti imelik, nii pisikesed ei peaks ju väga kuulma. Tervet peret ma sosistama siiski ei pane, R.’l tuleb olmelärmiga kohaneda. Ben magas müraga nõks paremini, ma mäletan.

Grupikonsultatsioonist. Ma ei teagi tegelt miks ma nendesse lähen. Ajan ennast närvi ainult. Seal näidati 7minutilist filmi sellest kui normaalne tunde niisama karjuv imik on ja et selle eest teda raputada ei tohi. Mulle juba teine «ebanormaalne» laps sattunud – ei nuta põhjuseta. Ma jään endale kindlaks: laps ei kisa niisama. Kunagi!

Kahe asjaga, mida need spetsialistid rääkisid, ma nõustuda ei saa. 1. Lapsele tuleks hakata pudeliandmist harjutama. Siis saab ema ära käia. Päriselt?!!!? Igal pool kahaneb rinnapiimabeebide protsent ja siis üks tarkpea soovitab takka. 2. Tran. Mitte niisama kalamaksaõli vaid kindlasti Tran. Reklaamlehed anti kaasa. Minu rumalusest Ben seda omal ajal sai. Õnneks mitte küll kaua. Praeguseks on isegi Norra arstid aru saanud, et Tranis on liigselt raskemetalle. Pole ju ime, mered ja kalad jumalast saastatud. Aga siin see provintsimeditsiinitöötaja pole midagi kuulnud. Või siis on boonused magusad, sest kui soovitus oleks KALAMAKSAÕLI, ükskõik milline, siis ei oleks vaja rõhutada brändinimi Tran’ile😉

Tuleb kaebus esitada.

Nõudlik on R. ka enda kandmisel. Seekord sai ostetud lina, muidu tore, sidumine pole midagi hullu, ei ole kohmakas ega midagi. Ainult et beebi ei talu meil mitte mingisugust ahistamist, nii kui tunneb, et miski liiga ümber, hakkab jalgarega sõtkumine. Kuna lina kannab kuni 8kg ja R. suht 1kg minna, sai soetatud ka Tula (3,2-20kg). See meeldib nii mulle kui Viikingile. Väga mugav ja vähemkohmakam kui Ergobaby. Ainult et R.’le ei meeldi😕 kussutades ta seal magama saab, aga ei mingit kottipanekut ja paigalseisu. No me igatahes harjutame.

Vennad. Ben on väiksest aina enam huvitatud. Kallistab-musitab, üritab otsa ka ronida. R. laseb alati hädakisa valla. Veel meeldib esimesele beebi sokke eemaldada ja teatab et «vist pissus», et me üheskoos mähkmeid vahetada saaks 😄 Eile tabasin Beni hügieenilist huulepulka R’le mokale määrimast…

Kärutamine oli algul raske. Imik tahab siiski koguaeg ema küljes olla. Talvine aeg on kõige halvem harjutamiseks kah. Kui kisama hakkab, ei saa kohe välja võtta. Küll bussijaamas teepeal imetatud. Õnneks läheb olukord järjest paremaks ning R. võib teinekord 3h ka magada. Käru peab muidugi liikuma☝️ Ahjaa, sellist ahistajat nagu müts, ei talu R. samuti. Nii magabki ta kärus kõhuli (sellest ajast magab kõhuli, kui soojakotiga lõpetasime. Meeldib talle tunduvalt rohkem), tekk katmaks ära pea, aga mitte näo.

Võibolla oleks midagi veel, aga kohe pähe ei tule, niiet postitan pigem kähku ära😁

5 kommentaari “Esimene kuu

 1. Jaa, teise lapsega ei ole enam sama. Nii kui haiglast koju, hakkab trall pihta. Meil hoopiski sugulased organiseerisid katsiku ja tunne oli palju pidulikum kui kahe väikse lapse kõrvalt ise külalisi võõrustada.

  Liked by 1 person

 2. Hei mul selline küsimus. Kas R öösiti süüa küsib? Ja kui ei, kuidas sul see õnnestub, et ta öösiti ei ärka? Minu oma ärkab iga kahe tunni tagant. Ma tahaks proovida temaga koos magada, aga kardan, et meie voodi on liiga pehme, ja kardan talle öösel kogemata liiga teha. Kas ta sul päris süles kaisus magab või sinu kõrval? Kas tal on enda tekk või magab teie teki all?

  Liked by 1 person

  1. Ikka sööb öösiti. Keskmiselt kaks korda. On minu kõrval üsna liibuvalt ja sama teki all. Minu meelest kõige mugavam – annan nihelemise peale tissi, ise magan edasi. Eks ma veits sundasendis olen, aga see pole väga (veel 😅) häirinud.
   Kui ma R. eraldi voodisse paneks, ei saaks ma üldse magada – ta lihtsalt magab minu kaisus olles kõige paremini üldse😊

   Meeldib

   1. Tänan vastuse eest. Ma pean uurima ja õppima neid asendeid, kus ma teda pikali olles toita saaksin. hetkel on tal raskusi sellega. Siis saaksin ehk rohkem magada. Tavaliselt sööb ta ainult cross-cradle asendis. Veel selline küsimus, kas teie madrats on pehme või kõva? Meie oma on pehmem kui tema enda hällis. Peaks vist kõvema muretsema, et tema jaoks tervislikum oleks.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s