Mis sai uue beebi nimeks?

Nimed on meile tähtis teema. Beniga oli lihtne. See nimi oli olemas kõvasti enne ta eostamistki. Bragge oli ka olemas, aga seda ma niiväga kunagi ihaldanud polegi. St see pole mu silmis kunagi Beni omaga võrdväärne olnud.

Terve teise raseduse ma kuidagi ignosin seda teemat. Seda enam et beebi sugu ka teada polnud. Viiking aegajalt ikka mainis, et tuleb nimi leida ja vahel guugeldasime Norra mütoloogilisi poisinimesid ja igasugu tüdrukunimesid 😃 Nädal-kaks enne tita sündi tegime isegi nimekirja. Huvitaval kombel tuli poisinimede list pikem, kuigi tüdrukunime leidmine alati hõlpsam tundus.

Meie kriteeriumid (poisinimele):

  • Olgu viikinginimi
  • Olgu ta seal mütoloogias hea tegelane
  • R-täht olgu sees
  • Ma ei tohi teada ühtegi teist inimest, kes seda nime kannab.

Sõelale jäid kolm nime. Ühest neist polnud r-tähte esindatud – väljas. Teine tundus nii eesti keeles kui rahvusvaheliselt üldse keeruline kasutada -väljas – ja kolmas oli see, mille poole ma Viikingi leitud nimedest juba raseduse algusest saadik enim kaldunud olin. Va siis see minu leitud (vist) Vana-Rooma nimi, mille tähendus ebasobivaks osutus😂

Lõplik otsus sündis haiglas ning uue beebi nimeks sai:

…mis tähendab norra keeles ronka.

Väike lugu ka: Norra mütoloogia peajumalal Odinil oli kaks ronka, Hugin ja Munin, kes lendasid maailmas ringi ja jutustasid hiljem nähtust Odinile.

Väga sobiv! Meie R. on reisimisega juba emaüsas algust teinud ja saab kindlasti hiljemgi. Mitte et Ben ei reisiks, eksole😝

Tegelikult ongi R. juba esimestest päevadest meid linnu pilgul altkulmu piidelnud. Ütleks suisa, et röövlinnu pilgul😂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s