Raseduse avastamine

Kõik vist teavad, et ühe lapsega piirduda pole ma kunagi plaaninud😛 samas kiiret polnud. Selline 1-1,5a vanusevahe pole minu teema. Minu soov oli, et teine laps sünniks kui Ben on 2,5-3aastane. Et saaks ühe korragi ühele lapsele pühenduda ja seda aega nautida.

Kuna Norras ei ole sellist hüve üldse, et saad aga 3 last järjest ja sama emapalk säilib, teadsin ma algusest peale, et vähemalt 6 kuud tuleb kahe lapsesaamise vahel tööl käia.

Mingi matemaatikageenius ma pole, aga sellest ma ikka aru saan, et vahepealne töölkäimine elu järgmiseks kaheks aastaks tunduvalt kergemaks teeb😄.

Vastasel juhul saab ühekordse toetuse, mis on hetkel 6000€ ja kogu moos. Enne oli see üldse 4000€ aga tõsteti. Tean, sest Viikingi õde just täpselt pooleteise aastase vahega lapsed valmis vorpida otsustas. Kaks kuud elad selle rahaga, siis vaata ise mis edasi teed.

Ok, tagasi oma tulevase beebi juurde. Otsustasin (jah üksi😆sest Viiking on niikuinii nõus ja ta oli niikuinii ammu valmis), et jaanuarist peab uuele lapsele vaba voli tulla antama. Et mul tsüklit taastunud polnud, ei teadnud ma muffigi, millal ovulatsioon olla võib ja millistele päevadele power panna.

Rasedusteste mõtlesin enne veebruari üldse mitte teha. Ja kui ma esimese negatiivse sain, tellisin netist hulganisti ovulatsiooniteste et veidi rohkem oma kehaga toimuvast aimu saada.

Munatestid olid sellised kahtlased. Alati oli neil kaks triipu. Üks nõrk, teine tugev. Algul mõtlesin, et ohohh, kohe tabasin õige päeva, varsti taipasin, et koguaeg ka “õige päev” olla ei saa.

Vahepeal olid meeleolulangused, et kuidas see ikkagi nii kaua aega võtab. Aga tegelikult – keha on tark. Ma ju imetasin järkuvalt Beni. Keha teab, et prioriteet on olemasolev laps tugevaks sööta, mitte uut hakkama panna ja iseennast energia-, vitamiini- ja kes-teab-mille-defitsiiti jätta.

Ja siis ühel päeval aprillikuus tuli see ÕIGE positiivne ovulatsioonitest. Kaks rasvast triipu, kohe taipasin, et nüüd! Andsime Viikingiga oma parima💪 😂 ning täpselt kahe nädala pärast selgus, et Viiking, täielik tõutäkk, oligi kohe esimese ovulatsiooni kinni püüdnud👏

Kusjuures ma arvan, et kui Viiking poleks eelnevalt aprillikuus Beniga 6 päeva Oslos olnud, ootaks ma seda esimest ovulstsiooni siiani😃

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s