Home alone

Kuude viisi olen ma pikisilmi oodanud, et Viiking Oslos ära käiks. Algas sellest, et ma Black Friday raames ihaldatud Brooklyni ära ostsin. See siis ootab mind juba detsembrist laos. Lisaks mõned ehitusmaterjalid (keraamilised plaadid kamina alla ja korstna ümber, puitpõrand allkorruse tuppa, igasugus sorti liiste jne).

Plaate oleme me samuti aasta algusest otsinud. Idee sain ma Ikeast:

Ja mulle lihtsalt et mahu pähe, et mitte üks pood niivõrd lihtsalt musti ruudukujulisi plaate ei müü. A muideks, alumise korruse toas on meil sama tooni sein. Pole Ikeast saadud värviidee, too pütt oli meil juba maikuust ootamas.

Sama tuba on ikka veel põrandata. Korgiidee matsin maha, sest Norras ülehinnatud. Parketti enam ei taha. Ei puitu ega laminaati ammugi mitte. Puitparkett sai meie magamistuppa pandud ja see on koguaeg niikohutavalt külm, elutoa fishbone’iga ei anna võrrelda. Otsustasime laudpõranda panna. Seda muidugi kah meie lähistel ei müüda, tuleb ikka kuhugi sõita.

Vaikselt hakkab mul kogu sellest remondist kopp ette saama. Tahaks et kõik valmis oleks, aga näiteks kõik elutoas ootab nende va plaatide taga. Enne ei saa seda pooletonnist kaminat nihutada ja parketti ka täielikult lõpetada. Samal ajal on motivaatsiooni langus, megaraske on ennast selleks viimase toa pahteldamiseks-lihvimiseks kokku võtta. Jumal tänatud, et külalised tulemas on, tänu sellele ma lihtsalt PEAN😃

Rohkem veel kui elutoa ebavalmidus, häirib mind hulluksajavalt see mis meie magamistoas toimub. (Paneks pildi, sga häbi😂) Pean tunnistama, et meil on probleem riietega. Neid on haiglaselt palju. Eriti Viikingil. Garderoobkapiga on jama – ei mahuta piisvalt. Samas ei saanud seda pikemaks ka ehitada, muidu varjaks akna ära. Otsustasime, et tuleb kummut soetada. Ja piisavalt madal, et ta aknaääest üle ei küündiks.

Aga see olukord jah.. riided igalpool põrandal, küll virna lapituna, aga ikka kohutav niiviisi. Ehitustolm igal pool. Võehhh!

Muidugi pole kummutit siit kuskilt osta. Oli vaja mainida? 😄

Minul siiakolimisest peale olnud kindel visioon suurest söögilauast. Ikka sellisest kahe ja poole meetri pikkusest. Ruumi meil ju jagub. Uuena me asju (loe: mööblit) ei osta.

Oslos on jalaga segada inimesi, kes ala oma 2700€ eest ostetud söögilauda 500€ga maha müüvad. Kuulutusi lisanub mitukümmend päevas. Pigem on raske käpp peale saada. Lähevad nagu soojad saiad.

Ei soovi meie neid eestlaste poolt palavalt armastatud Ikea saepurutoodanguid. Pigem kasutatud korralik. Aamen!

Nõndaviisi kogunes hulgim asju, mille järele pealinna sõita. Algul oli plaan, et Viiking läheb üksi, aga siis tuli see jama Audiga. See nüüdseks müüdud. Siis lahkus Emu Speini, plaanid tuli teha nii, et Viiking (kellel just hakkas kolmekuuline isapuhkus) reisib Beniga.

Ükspäev oli juba minek täiesti kindel. Viikingil oli vaja ainult Subarul mingi õli ära vahetada. Hakkaski seda tegema. Lasi õli välja ja… täiesti p*rses! See oli vale õli!

Otseloomulikult ei olnud uut õli ja õlifiltrit kuskilt siit osta. Ma olin juba ahastuses. Kuidas kurat me kaks kuud seda minekut planeerime ja kuidagi paigalt ei saa? Viiking tellis vajamineva netist ja hakkasime ootama. Paraku ei pidanud mu närv vastu ja ma karjatasin ta kohalikkude grupist abi küsima ja oh sa imet! – üks kolleeg oligi parasjagu samal ajahetkel Moldes ja tõi sama päeva õhtuks vajaminema meile koju kätte. Keset ööd hakkas siis Viiking autot fixima. Ma ise olin tööl. Paraku ärkas Ben ja lõpule ta oma toimingutega ei saanud. Järgmine päev oli tuli takus. Enne veel kui ma tööle sain minna, pidi Viiking auto korda tegema.

Suureks rõõmuks nad pärast minu lahkumist Olso poole ajama panidki. Kohalikust tanklast laenutasid veel haagise kah kaasa.

Päevad tõotasid tulla tihedad. Reedel sõidavad, laupäeval ehituspoodlevad, pühapäeval toovad kummiti koju..

Noh pühapäevas me praegu olemegi.

Räägin nüüd natuke enda poole pealt. Reede päikesepaisteline hommik. Pakin Beni asjad autosse, löön end ise lille ja väntan tööle. Kella neljaks olen tagasi tühjad kodus. Kogu see uus olukord tekitab eufoori. Olen üksi! Üle kahe aasta.

Üks põhjusi, miks nii teha otsustasime, oli ka Beni öise tissimaiustamise lõpetamine. Olen juba maininud kui mitu korda me sellega feilinud oleme😂

Mis ma siis kogu selle vaba ajaga peale hakkasin? Esiteks panin jalga tossud ja läksin hooaja esimest jooksuringi tegema. Seejärel sõin kanarooga, mis Viiking eelmisel päeval teinud oli. Siis veinitasin, kuulasin muusikat, vastasin seriaali, pahteldasin-lihvisin Beni toa ära. Magama läksin vara. Järgmine hommik sõin töölt toodud croissanti, rüüpasin kohvi, vaatasin sarju, pahteldasin-lihvisin jälle seda tuba, käisin veelkord jooksmas ja lõpuks sõitsin ratta seljas kella kolmeks tööle.

Kujuta pilti. Mul pole olnud kunagi tunnet, et lapse kõrvalt midagi teha ei jõua, alles nüüd lapseta toimetades, saan aru, et saab ikka kordades efektiivsemalt ja kiiremini asjad valmis küll.

36h üksi ja mul oli juba kaks korda jooksmas käidud, tuba põhimõtteliselt värvimisevalmis tehtud, tööl käidud ja lebotatud-veinitatud veel kah.👏

Eilseks õhtuks oli siiski igatsus pööraseks läinud. Mul on VÄGA tugev emainstinkt. Poolteist päeva on piir ja eile ei suutnud ma oma Benita uinuda. Olin neljani üleval ja mõtlesin kui õudne, et ilmselt veel kaks ööd ees on😥

Kuigi me skaibime Viikingi ja Beniga mitu korda päevas, ei leevenda see väga igatsust. Õnneks on palju teha – viib mõtted mujale ja aeg läheb kiiremini.

Lisaks kardan ma, et Ben tagasitulles mu peale solvunud on😬

Edit: paar tundi hiljem. Teel tööle korjas mu peale naabrimees mistõttu jäid 10 000sammu tegemata. Kurjam! Ja aega oli ülearu. Vestlesime siis Viikingiga telefonitsi. Ben magas õige hilist lõunaund. Kõik kuidas ja mis sai ära arutatud. Nüüd kuulake mu õpetussõnu, kuidas 1000€ säästa.

Me olime ju peaaegu valmis 550€ ühe laua eest välja käima (ja selle jaoks ekstra 200km sõitma). Nüüd leidis Viiking hoopis ühe mis tasuta loovutamist ootas. See saigi juba meie valdusse. Wohhoo! Sellega aga õnn ja vedamine ei lõppe. Viiking, mr.Bean, kes oli just merelt tulnud (jeii, värsket kala saab) ning väike Ben olid läinud vanaisa garaazhi. Maja hakatakse peagi maha võtma ja kuuris seisvate asjadega tuleks midagi peale hakata. Niisiis tuulasid nad seal ja mis leidsid? Täiesti uue puitparketi. Ca 18ruutu. Alles pakis. Tuba on max 15ruutmeetrit. No ma ütlen, mu inglid ikka aitavad. 😊

Eks laudpõrand oleks siiski eelistatum olnud, aga me ei hakka ju parketti minema viskama. 1000€ nagu maast leitud🎉

Täispuidust kummut ka 20€ga lunastatud. Uus lakk ja uued nupud ja jälle üks äge asi juures.

Nüüd on jäänud veel keraamilised plaadid. Palun palvetame, et need ka homse jooksul saaks🤲

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s