Kuidas Varikat kuritarvitati

Mul on elukestvalt ja pidevalt alati mitu kemplust tules. Küll peab mingeid tagastatud kaupade rahasid taga nõutama, küll saadetakse mulle ilma küsimata lasteraamatuid ja nõutakse raha, küll on keegi unustanud meie netitellimuse vormistada jne.

Eelmine nädal oli kahtlane vaikus. Ei olnudki enam märkmikus igaks päevaks listi, kuhu helistada. Haaa! Mõistagi oli tegemist vaikusega enne tormi.

Viimasel aja on mul kombeks endale igapäevaarvelduse kontole esmaspäeval 100€ jätta ja sellega tuleb siis nädal läbi ajada. Netipanka “kammides” jäi silma, et iTunes on mu kontolt mõni päev varem 250kr tuuri pannud. Lisaks veel 4 korda 250kr ilma mingi selgitusega. Olgu, tegelen sellega ülehomme, mõtlesin. Ja sättisin nädalaraha arvele.

Suur oli mu üllatus kui ma taksoga koju jõudes arvet maksma hakkasin ja tehing teps mitte läbi ei läinud. Avan mina netipanga ja ohhoo! Kaardile on jäätud armetud 6krooni.

Taksoarve ma siiski tänu tagavarakontole makstud sain ja tuppa panka helistama läksin. Selgus, et iTunes, kurinahk, on mu arvelt 10x 250kr eraldanud. Muidu oleks ok, ainult et ma pole iial elus iTunes’i kasutanud. Kartsin juba, et äkki on Beni näpud millelegi vajutanud, aga paar päeva hiljem iTunes’i abitelefonile helistades selgus, et ikkagi pole.

..oodake, ma räägin ikka põhjalikumalt. Tagast panka helistamise juurde. Nood palusid mul panga kodulehelt mingi ankeet otsida, ära täita ja neile saata. Ma täitsin, aga olin suht eelarvamuslik ja helistasin kohe igaks juhuks iTunes’i ka. Pool tundi rääkisin ja koos saime tuvastatud, et mina tõesti midagi ostnud pole. Keegi teine oligi mu kaarti kasutanud! A noh, ega nad ei saa öelda kes. Igatahes teatati, et hiljemalt kuu pärast on kaks ja pool tuhhi tagasi mu arvel.

Tegelt päris hull. Kuu aega. Mis siis kui see oleks mu ainumas viimane söögiraha olnud? Intressidega peaks sellisel juhul summa tagasi saama. Suureks üllatuseks oli raha juba kahe päeva pärast mu arvel tagasi.

Vot nii. Nüüd on mul see kaart blokitud ja kuhugi kadunud kah. Vist peaks uue tellima. Haa, see kaart oli mul veel vana perekonnanimega😃 3aastat abielus ja panka teavitada pole viitsinud.

Illustratsiooniks Ben õues magamas:

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s