Suur nimeskandaal 2019

Kuskil samal ajal kui me Viikingiga tuttavaks saime, tekkisid meil nimed mida me oma tulevastele lastele panna tahame. Ma teadsin päev pärast tutvumist, et Viiking mu laste isaks saab, küsisin ju kohe ära ka, et on ikka lasteks valmis😁

Kuna ma varasemalt poegi saada ei plaaninud aga Viikingi saabudes ümber otsustasin, olid meil eriti kindlad just kaks poisinime. Esimese sai siis meie esiklaps, teise koha pealt polnud ma kunagi päris kindel, aga Viikingile meeldis väga.

Siit tuleb moraal: Ära kunagi ütle teistele, mis nimed sul mõtetes on!

Me olime lollid, ütlesime Viikingi parimale sõbrale, kes muidu ka Beni ristiisa on. Ja ma ei tea, kas ta mängis lolli või päriselt ka unustas, aga hiljem väitis ta, et nood kaks poisinime on tema listis. Omg, kui närvi ajas. Need nimed ei ole mingid ala Karl ja Martin, et võivadki paljudele meeldida.

Kui ma rase olin ja vist sugu ka selgunud oli, kutsusime me beebit kõigiga rääkides nimepidi. Ja siis… Viikingi semu vist vihastas, et me “tema” nime lapsele panna tahame. Kõige tipuks teatas ka Viikingi õde, et tema oleks selle poisile pannud. JAA MUIDUGI! 😡

Nüüd siis on nii, et kohe-kohe hakkab sünnitama Viikingi sõbra abikaasa. Eelmine nädalavahetus sai helistatud ja küsitud mis nimeks saab. “Brage,” ütles. SEE ON SEE TEINE NIMI, VIIKING MEIE TEISELE POJALE OLEKS TAHTNUD!

Issand kui nõme lihtsalt. Muidugi oli Viiking diplomaatiline ja ei öelnud midagi. Kiitis takka, et äge nimi🙄

Suurimaks õnneks saime me selle parima nime endale aga mul tulevad külmavärinad, kui mõtlen, et oleks esimesena hoopis tütre saanud ja semu oleks tuimalt meie poja nime enda omale pannud. Õudne! Sest me ei tea teist poisinime, mis nii õige tunduks😀Ja noh see Brage.. see võibolla kõlabki natuke naiselikult.

Teil on midagi sellist olnud?

Advertisements

7 thoughts on “Suur nimeskandaal 2019

 1. Ha-haa, taibukas on suu kinni hoida. Aga ikkagi, kui uue poisslapse ükskord saate võite ikkagi Brage panna (tore nimi, ei ole enne kuulnudki), see oli ikkagi teie valik. Sellest varsti sündivast Bragest võib näiteks ükskord Britney saada … kunagi ei tea, selliseid asju juhtub. Mina tahtsin esimesele pojale Dag nimeks panna. Aga läks kõvaks vaidluseks, sest siin (Hollandis) tähendab see “päeva” ja hääldus on ka vale (“da:hh”). See ei lähe mitte. Aga kuna tuli hoopis tüdruk, kadus probleem ise-enesest ära.

  Meeldib

 2. Saan emotsioonidest aru. Jah, see on sõbrast ebaviisakas – kui ta tõesti teie nime “varastas” ja seda ka ise niimoodi tõlgendab. Aga kas sama nime panek on tõesti nii hull asi, mis juhtuda saab? Kas see on tõesti nii suur reetmine?
  Ma kujutan ette, et erilisemat sorti nimedega lastel võib tulevikus olla tore üksteisega tutvuda ja tänu nimedele samastuda.

  Meeldib

  1. Ei, me ei ole tegelt üldse suurt tülinat ega midagi sellest tekitanud 😀 lihtsalt blogis elan välja.
   Jah, samade nimedega lapsed polegi midagi hullu, aga just kuidas see sõber tegi. No ei tehta nii!

   Meeldib

 3. Eks ta nõme ole kui lähemas tutvusringkonnas samad nimed korduvad. Samas, tean õde ja venda, kelle poegadel on samad eesnimed. Poistel paar aastat vanusevahet elatakse samas kandis ja suheldakse pidevalt ja tihedalt. Vat see juba paneb imestama, et kas tõesti nimepuudus nii suur…

  Meeldib

   1. Eip, lihtsalt samas seltskonnas kutsutaksegi Suur X ja Väike X (kuigi Väike X on tänaseks päevaks märksa suuremat kasvu)

    Meeldib

 4. Mul on suuremal poisil sõber Brage. Koos neil ikka juhtub.. nii et me naerame tihti omavahel Brage, du skal ikke plage..
  Põhjas on Brage ka erilisem nimi, siin tavalisemad Aron, Oscar ja Sigurd, vähemalt kooliealiste seas.
  Aga sarnaste või samade nimede kasutamises ei näe ka pigem hullu midagi, isegi vennalastega näeme ainult mõned korrad aastas, siis ehk oleks hoopis vahva, kui nimepidi hüüdes tuleks nii oma poja, kui vennapoja kohe kohale:D
  Mul endal oli aastaid poja nimi peas, paljud kindlasti teadsid, et see on mu lemmik mehenimi ja lisaks on see suhteliselt populaarne nimi umbes terves maailmas:D. Ainuke mille pärast ma natuke muretsesin oli see, et ma mõne samanimelise mehega enne poega tuttavaks ei saaks, sest kartsin, et samanimeline sõber, ülemus või naabrimees oleks ehk meenunud hiljem:D
  Igatahes liigsest jagamisest ei arva ma midagi, eestlased ju oma vanasõnaga, et vaikimine kuld. Seda ma juba ei teeks, et kellegile oma lapsenime variante mainiks või mehel mainida lubaks, eriti, kui juba laps planeeritud või tulemas vms. Tänapäeval ju paljud panevad 2 kuni 4 eesnime oma lapsele, sinna sekka mahuks nii muuseas ära kõik mu variandid.
  Me viimati seal skatteetatenis saime suure imestuse osaliseks, et aga mellomnavn!? Mehel oli tume habe too päev, ju mõeldi, et unustasime kõik Muhammadid ja Ahmedid lisada:D

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s