Varikas kirub!

Meil Viikingiga on kombes aegajalt Eestis juuksuris käia. 1-2x aastas laseme otsi kärpida. Norras ei külasta me kunagi juuksurit.

Eelistatult usaldan ma ennast sõbranna kääride meelevalda, aga alati pole tal sobival päeval tööpäev. Niisiis sattusime me Viikingiga kuhugi suvalisse salongi. Mitte täiesti suvalisse tegelt. Ükskord poolteist aastat tagasi jautasime me sinna päise päeva ajal bronnita sisse ja saime ajad. Samaaegselt, 3kuune Ben oli mul lõikuse ajal süles. Vot kus olid ajad! Enam ei tuleks kõne allagi.

Jutt käib siis Maribelli salongist.

Seekord broneerisin ma meile ajad taaskord napid 20h ette. Miks just sinna? Sest me peatusime Metropilis ja see oli nii lähedal. Kella kolmeks oli aeg Viikingile, kella neljaks mulle.

Hinnad olid meestele 18€ (!) ja naistele 30€.

Viiking tahtis ilmtingimata, et mina juuksurile eesti keeles selgitaksin mida teha, seepärast läksime me kohale koos. Esimene veider juhtum: kui juuksur Viikingit nägi, vahtis ta talle ammuli sui otsa ja jooksid taharuumi. Küsima kellelti mida teha? Guugeldama mida teha? Ei oska öelda. Saan aru, et Viikingil on metsikult juukseid, aga selline reaktsioon on ka ülearune. Ega siis teised meeskliendid (eesti mehed?) täiesti karvutud ka pole.

Igatahes jätsin mehe sinna ja läksin Beniga Viru keskusesse tiirutama. Lasin oma kaelakee parandada. Ostsin Benile ühed püksid ja juba hakkas aeg tagasiminekuks koitma.

Viikingit kohtasin juba välisukse juures. Oli teisel juuksed ära sirgendatud ja teatas, et pole rahul. Ja et talt küsiti hoopis 25€. Aga ega ma siis seda häirekellana võtnud, andsin poja üle ja läksin ikka kohale. Esiteks olin ma seal 16:00. Istusin diivanil ja ootasin. Mõne aja pärast tõusin ja vaatasin ringi, seepeale kostus kuskilt letivarjust ülbe-mölisev: “Kas saab aidata kuidagi???!” üks keskealine küünetehnik redutad seal, tuvastasin. Ütlesin, et ootan oma aega vaid.

See juuksur, kelle juurde mu aeg oli, liikus niisama ringi, vahepeal jutustas meeskolleegiga. Ta teadis 100% et ma seal olen.

Kell 16:20 (!!!) viskas mul üle. Läksin ütlema, et mu aeg oli 20minutit tagasi. Seepeale tuli: “Jah, ma tahtsingi just vabandada. Istuge siia,”

Ma:🤨

Siis hakkas pesu ja kärpimine. Karmikäelisemat juuksurit mul varem kohata pole õnnestunud. Selgitatud sai, et 10cm (!!!!) maha ja järku.

Juuksuril oli muidugi tuli takus, pidi 40minutiga tunni aja töö ära tegema. Siuh-säuh lõdva randmega sa seda tööd tegi. Lõpuks sai valmis: “Võtsin 5cm maha.” Järgulisusest polnud jälgegi.

WTF

Põrandal olid mingid udemed, kahtlustan, ega ta mitte äkki ainult 2cm ei lõiganud. Ei tea, ei mõõtnud enne kiharaid. Pärast Viikingiga rääkides oli tal sama olnud, ütles , et põrandal polnudki õieti midagi.

Ma lihtsalt mõtlesi, et täiesti p*rses, saingi oma eluesimese halva juuksurikogemuse, mille eest meist keegi kaitstud pole. (Dramaariline)

Samal õhtul vaatasin peegli ees oma lahtisi juukseid ja mida ma näen – juuksur oli vist poolpime:

Mulle aitas! Kohe järgmine hommik kirjutasin meili Maribelli:

Tere, 

Külastasime eile abikaasaga Maribelli salongi. Mõlemal lõigati juukseid sama juuksuri poolt. Mehel oli aeg kirja pandud «Meeste lõikuseks 18€». Kuna tegemist on välismaalasega, selgitasin juuksurile üle, mida teha – 5cm lühemaks ja järku. Tunni pärast selgus, et maha on lõigatud napid 2cm ja selle eest küsitud 25€. 
Minu aeg oli kirjas kell 16:00, kohe pärast abikaasat. 16:00 kuni 16:20 paluti mul istuda ja oodata, kuigi juuksurit nägin ringi patseerimas. Lõpuks sekkusin tema ning ühe meesjuuksuri vahelisse jutuajamisse, et mu aeg oli juba 20minutit tagasi. Seepeale vastas ta, et tahtiski vabandada ja palus mul tooli istuda. 
Lõigata palusin 10cm ja järku. Ilmelgelt kiirustades ja karmide liigutustega lõigati midagi natuke, siis hakati juba föönitama ja järsku oligi valmis. «5-6cm lõikasin maha,» teatas juuksur. Sest oli ju vaja kella viieks valmis saada. Järgulisusest pole juttugi. 
Täna hommikul jäin juukseid põhjalikumalt vaatama, ning mind tabas shokk – juuksed on täiesti erineva pikkusega (saadan järgmise meiliga pildi). Lasin üle vaadata ka sõbrannal, kes töötab väga korralikus salongis. «See on ikka päris hull, nagu ise oleks lōiganud,» kostus ta. 
Niisiis maksime me abikaasaga kahepeale 55€ ja ära lõigati meil kahepeale kokku 7-8cm juukseid. Kahtlustan, et antud juuksur pole saanud mitte mingisugust väljaõpet, sest mu mehe juukseid nähes vaatas ta teda ammuli sui ja jooksis taharuumi. 
Ootan Teie poolseid ettepanekuid, kuidas see olukord nüüd parandada. 

Pildi panin ka juurde. Paar päeva hiljem sain vastuse:

Tere!

Väga vabandame, et saite meie juures ebameeldiva kogemuse. Arutasime juuksuritega ja firma omanikuga läbi ning otsustasime, et hetkel oleks väga vajalik, et tuleksite koos abikaasaga uuesti meie juurde. Salongi omanik, kes on ise pika kogemusega juuksur vaataks isiklikult teie mõlema juukselõikused üle. Pildi järgi on väga keeruline midagi otsustada. Soovime leida parima lahenduse, mis sobiks kõigile osapooltele. Kas teil oleks võimalik meie juurde tulla nt.homme või ülehomme?

Tagasisidet ootama jäädes,

Ilusalong Maribell

Paraku olime me seks ajaks juba tagasi Norras ja ma ei olegi sellele meilile enam vastanud. Siiski otsustasin ka Viikingi pea kullipilguga üle vaadata. Järgmisel hetkel olin juba naerust kõveras:

No misasi see on?😂

Juuksursõbranna oli ka shokis, näitas oma kolleegidele ka mis asju mõni “spetsialist” korraldab.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s