Tunne on koduta

Istume rongis, sõit kestab peaaegu kuus tundi. Pärastlõunaks jõuame Oslo-koju. Kaks nädalat sooja veeta, normaalse voodi ja meheta on läbi!

Mis arvan Åndalsnesist? Üllatavalt kodune tunne on seal. Hea aura ilmselt. Maja asub küll eramurajoonis, kuid ikkagi looduse rüpes. Hea aeg muidugi kolimiseks ja esmamulje kujundamiseks – suvel on ju kõik kuldne. Suvi algas meil nimelt maikuuga, raadios isegi teatati, et Åndalsnes oli neil päevil Norra kõige soojem paik.

Kaks nädalat oli liiga üürike aeg, et silm kogu selle looduse iluga harjuda oleks jõudnud. Oh, need mäed! Ma lihtsalt jumaldan meie elutoa vaadet. Ja ega see teisele poole ka kehvem poleks, ainult et hekk on ees.

Igapäevaselt sai keskuses poes käidud. Tähendas see siis igakordset 10km jalutuskäiku. Nii kena ümbrusega polnud see midagi hullu. Meie külake tundub üsna ideaalse paigana lapse kasvatamiseks. Nii palju kui ma majade vahel jalutasin, sain aimu, et lapsi on palju ja erinevas vanuses. See teeb meele rõõmsaks. Benile tulevikuks semud. Üks naaber, kes meilt läbi astus, rääkis, et on siin 30aastat elanud ja pole kunagi kuulnud, et siit kelleltki midagi varastatud oleks. Et ta ei lukusta autot ega majauksigi. Ainus, mis ma sooviks, oleks üks eesti sõbranna😌Kõigele vaatamata on natuke kurb kolima hakata. Ma kujutan ette, et see pakkimine ja praeguse korteri tühjana nägemine saab kõige rängem olema. Õnneks me seda maha ei müü, ma olen nii vanas kinni, et nutaks vist silmad peast. Kodutunne tekib uues kohas kiiremini kui omal ajal Oslos. Juba tajun seda. Oslos läks 2aastat, et ma ennast nagu kodus tundma hakkaks. Hetkel mõtlen, et saan kultuurishoki, kui sinna naasen. Strømmen ei ole see sama, mis siis kui ma sinna 4aastat tagasi kolisin, kaugelti siis sama, mis Viikingi lapsepõlveaegu. Tänavad, kus õhtuti domineerivad käratsevad moslemijõugud, ei ole mingi unistuste elukoht. Aga mis ma praegusest elukohast igatsema hakkan? Peamiselt SATSi. Åndalsnesis pole trenniklubi, kuhu laps hoidu jätta ja ise trenni minna. Teiseks Aasia poode. Uues kohas hakkab ropult rohkem toidule raha minema. Ja viimane “probleem” on muidugi lennujaama kaugus. Isegi väike kodumaakülastus nõuab suurt planeerimist. Plussina on meil 50km kaugusel Molde lennujaam, kust saab otse nt Londonisse, Horvastiasse ja Kanaaridele lennata. Ei midagi eksklusiivset, aga parem kui mitte midagi. Isegi suur asi tegelt 😃 kujutate ette, et Eestis Põlvast Alicantesse lennata saaks? 😆Nüüd me siis elame veel paar nädalat linnas ning ees ootab remontimist täis suvi. Preemiaks kahe nädala kasina elu eest lähme me Emuga pühapäeval Taanikruiisile. Ben tuleb muidugi ka. Enne veel toimub Viikingi parima sõbra pulm, mille tarbeks Emu juba täna meile tuleb (lapsehoidjateenuse osutaja) ja mina geelküüsi saama lähen😛

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s