Kuidas ma Bergenstestil ei käinud ja lennupiletite ostmine minu moodi

Bergenstest on norra keele test, mida läbides on minusugustel võimalik näiteks Norras ülikooli minna või niisama CVsse kirjutada. Tõendamaks, et ma ikka oskad.

Kuskil novembris registreerisin ma end 13.jaanuariks seda sooritama. Ettevalmistuskursusele ma kahjuks ei saanud, sest gruppi ei saadud kokku. Seega õppisin ma Viikingi abiga ise. Tõlkisin talle küll blogiposte ja isegi ühe muinasjutu. Tema siis luges ja parandas. Mul nimelt raskusi rohkem ise tekstide moodustamisega kui lugedes arusaamisega.

Nii. Jõudis siis kätte laupäev 13. jaanuar. Oli teada, et test kestab 5h. Vahepeal 20-30min pausi. Viiking ja ämm olid linna aetud. Ammugi siis Ben. Pidid nemad Oslo peal aega parajaks tegema, pausi ajaks mulle lapse tooma ja pärast koju minema.

Folkeuniversitet’i jõudsime 12:45. Valvelauast öeldi, et test juba algas, aga mingu me vaatama. Läksime teisele korrusele, kus ma läbi klaasuste kirjutavaid inimesi nägin, kohe aru sain, et 13.jaanuarile lisaks olin ma enda peas “kell 13:00” meelde jätnud. Tegelik aeg oli 8:30. Ohhhhgaaaaad! Kuidas sai jälle just minuga juhtuda??! See test, raibe, maksab 250€ ja oma viga kui kohale ei ilmu. Paar pisarat.Läksime sama targalt õppehoonest välja. Ämm oli käru lükates alles kohale jõudnud. Sai selgitatud, mis juhtus ja ega nagu muud üle ei jäänud, kui tagasiteele asuda. Tagantjärele olime muidugi kõik: “Kuidas me aru ei saanud, et kell 13 kahtlaselt hilja on? Norras alati kõik nii varajased ju..”Järgmine võimalus on aprillis. 3 korda aastas ainult saabki. Aga ega ma oma vigadest (alati) ei õpi. Eile tundsin, et on viimane aeg piletid Eestisse külaskäiguks ära tellida. Hindadel olen ikka silma peal hoidnud. Need muutuvad pidevalt ning eilse seisuga, oleks kõie targem 18.veebruaril reisida olnud. Tagasi vaatan, et ohhhoooo 26ndal õige hea hind: 281NOKi. Kärmelt ostsin ära. Kuna Viiking tuleb meile natsa hiljem järele (ja kõik koos-käsikäes naaseme Norramaale) siis hakkasin talle ka kohe pileteid bookima ja mis ma näen: 26ndal äkitselt pilet 581NOKi. Ohkisin ja hädaldasin, et mis ma ikka teen ja ei taha nii palju maksta. Igaks juhuks kaesin üle oma bookingu ja mida ma veel nüüd nägema pean: tagasipileti olen ma endale hoopis märtsiks ostnud. No kurrrrrrrrrrrat! Viiking: “Ma ei mõista, kuidas sa juba ei õpi 😃”Selgus, et pileti vahetamine läheks 500NOKi pluss hinnavahe maksma. Ei nõustu! Vaatasin juba, et äkki reisiks Riia või Helsinki kaudu. No ikka ei tasu ära. Viimaks mõtlesin, et helistan Norwegianisse ja kurdan, mis mul ikka kaotada. Peagi vastaski mu kõnele üks kenahäälne noormees, kes mu mure ära kuulas ja lausus: “Ma näen, et Te olete tõesti just äsja selle bookingu teinud. Ma tühistan siis selle ilma igasuguse trahvita/maksuta ära.” Jeeeii! Nii head lahendus ei julgenud lootagi. Kuna kell oli hiljane, ei viitsinud ma uue piletiga sehkendama hakata. Ootasin hommikuni (loe: tänaseni). Pidi targem olema, kui õhtu. Avasin Norwegiani lehe ja ohhoo – uus meeldiv uudis: tagasipileti hinda on suisa 100NOKI alla lastud.Ja see aasta saabki siis Viiking näha, kuidas käib Eesti “17.mai” tähistamine☺️

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s