Mu 8kuune Ben

Hiljaks jäime aga siin see on.

Hilinemisega toimus ka pildistamine, sest õigel päeval polnud Beni tuju kiita – eelneval ööl oli nimelt väike palavik, mille põhjustajad, kaks ülemist lõikumahakkavat kikukest, ma hommikul tuvastasin.

Kook läks ka oma kolmanda kihiga nihu, niiet mul oligi kahtekümmet nelja lisatundi vaja.

Macha-kook piparkoogipõhjal

Laps muudkui kasvab ja areneb, lust vaadata kohe. Eelmisel nädalal käisime arstil kaalumas ja mõõtmas. Tulemused olid 9995g ja 70,5cm. Veel pandi ta matile, seltsiks mänguasjad ning terviseõde, nagu teda siin kutsutakse, jälgis beebi askeldamist. Kõik kiideti heaks.

Tüüpiline päevaplaan on meil hetkel selline, et ärkame, siis kui Ben tahab. Kellaaeg varieerub 7:30-9:30. Vastavalt sellele otsustan ma, mis trenni lähen. Enne veel teen endale pudru või võileivad + Benile pudru, sööme, sätime-pakime asjad ja väljume kodust. Mulle on seda hommikust minekut vaja, muidu on kuidagi laisklemise tunne.

SATSis on Ben lastehoius või kui ta just kodus magama pole jäänud, uinutan ta enne trenni ja asetan käruga lapsehoidjate vaatevälja. Üle tunni ma tavaliselt temast eemal ei ole.

Edasi tuleb poetiir ja juba me koju, sööma lähemegi. Vahest käin Lillestrømi vahet jala (siis saab kenasti 10km kokku), vahest sõidame rongiga. Õnneks on Ben kärusistumisse paremini suhtuma hakanud, siiski mingist palavast armastusest juttu pole.

Üldiselt saan ma seniajani kelkida, et lihtne on temaga 🙂 Ben on sotsiaalne, ei tee põhjuseta kisa ja on ütlemata heatujuline ja naeratav. Me lausa imetleme Viikingiga. Tihtipeale oleme kõik koos põrandal ja jälgime seda väikest inimest. Nii armas on ta, et ainult nunnutaks. Ja vastu nunnutab Ben ka. Lisatoiduga ollakse ka sinapeal, kuna meie peres ei öelda lauseid stiilis “iuuuuu, küüslauk/sibul/misiganes” siis ei ole Ben seniajani miskit välja sülitanud.

Ben on meil vabapidamisel, ei mingeid puure, roomab igal pool, kus aga soovib. Nüüd juba paar nädalat kõht üleval. Eestis viimasel päeval hakkas. Lemmikmänguasi on Miele (tolmuimeja), mida Benile käima meeldib vajutada, kui juhe seinas juhtub olema. Ükski mänguasi pole nii huvitav. Kui nõudepesumasina ukse avan, jätab ta kõik muu ja on kohe tolle resti kallal. Ühe kausi sai juba kätte ja virutas vastu põrandat kildudeks. Istuma on ta ka end paar korda sättinud, aga siis nõnda, et toetub ühele käele. Vahest tõuseb toe najal püsti ka. Kui Ben midagi tahab, peab ta selle saama. Ujumistunnis pandi nad ujuvale platvormile ning anti kolmepeale üks pall. Ben ronib üle kõigi ja lihtsalt peab selle oma valdusesse saama. Teised titad vaatasid niisama pealt 😃Iseäranis nunnud on hetked (tunnid?) enne ööunne minekut. Voodisse lähme me samal ajal. Ben ronib siis üle meie, “musutab” (st hammustab mu lõuga) möödaminnes, proovib ajakirja või raamatut mu käest endale saada ja ukerdab niisama mu näos.

Esikus on pilt, kus peal Viiking oma õe ja emaga. Iga kord kui Ben seda näeb, naeratab.

Juttu räägib ka. “Aitäh-aitäh-aitäh,” (võibolla ka “ei taha-ei taha-ei taha”😁) kuuleme me. Lisaks “mämm-mämm” ja “taa-taa-taa”.

Vahest Ben uriseb. Istub oma toolis, hoiab käsi rusikas, ise näost punane, hambad ristis ja tigetseb. Nähtava põhjuseta. Meile on naljakas 😀

Mõnikord pole ei minul, Viikingil, (Eestis juhtus, et ka Emul), luba toast lahkuda. Kui see juhtub, hakkab Ben hädaldama ja roomab kerge nutulaadse tooni saatel kohale ning küsib sülle. Ütlemata armas.

Muusika ja laulmine meeldivad talle väga. Viikingil on temaga iga õhtu laulutund. Mina laulan talle päevapeale jooksvalt ka.

Päevaunesid on 2-3.

Viimane potitreeningut puudutav kommentaar pani mind end kokku võtma. Üritan Beni võimalikult palju kodus mähkmeta hoida, mis tähendab, et ööunest ärgates, pissitan ma teda iga 15minuti tagant, hiljem vähem. Lõunaunne võib teda mähkmeta panna – läbi une ta ei lase 😀

Avalikes kohtades on Ben alati see, kelle juurde vanurid pluti-plutitama tulevad. Võlub see laps. Võlutud olen mina ka, sest siiani ei jõua ma ära heietada, kui lahe-nunnu-armas laps meil on, kui väga temaga ikka vedas ja kui lahe elu meil on. Hullult naudin!

Kuna see postitus on nädal poolikuna draftis seisnud, siis tänaseks päevaks on juba nii mõnigi uus oskus lisandunud, aga ma jätan need järgmise kuu kokkuvõtteks, nagu ÕIGE on 😉

Advertisements

One thought on “Mu 8kuune Ben

  1. Sinu viimased labase sõnakasutusega, kritiseerivad, halvustavad ja teiste suhtes ründavad postitused ei jäta küll kuidagi muljet, et sa oma eluga väga rahul oleks… Rahulolevad inimesed on teiste suhtes tolerantsed, ilmutavad mingitki empaatiat ja mõistmist.
    Sinu asemel loodaksin, et see sapp, mida sa teiste suunas pritsid, sind ennast kaarega märjaks ei kasta ühel hetkel.
    Mida postitus edasi, seda rohkem sa ennast upitad ja teisi madaldad. Miks? Kas sul jääb igapäevaelus tunnustusest puudu?

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s