Täna menüüs: mereannisupp suvikõrvitsamuffinitega

Vaatamata veidi “pöörasemale” päevale – nimelt oli B. paar tundi kuidagi rahutum – sain ma varakult õhtusöögiga ühele poole. Õige varakult kohe, sest praegu on kell 18, Viikingist pole kippu ega kõppu ning supp on jahtunud 😒 Lisaks on kuulda olnud, et meie korteriühistu ühise kraamimisõhtu puhul toidetakse koristajaid pitsaga.

Miiu eeskujul pajatan ka nädalamenüüst. Tegelikult minu puhul tubli, et ma eile tite ja koeraga nelja päeva toidugi koju suutsin vinnata. Nädala jagu oleks juba kõrgem pilotaazh. Nojah.. täna sain ikka uuesti minna – suvikõrvits oli puudu. 

Nii ma kokkan

Kalasupp.

Ükskord ammu tegi Viikingi isa meile Kristiansandipärast koorest suppi, kus sees krevetid, valge kala ja sinikarbid. Täna tegin ka midagi sellelaadset, võttes aluseks nagu ikka ühe Toidutare retsepti. Esmalt tükeldasin kaks porgandid, porru, kolm küüslauguküünt, mis potis kahe supilusikatäie jahu, 150g herneste ning kalamaitseainega kuumutatud said. Juurde läksid 3dl valget veini, 3dl puljongit ja 3dl vahukoort. Keetsin neid 10minutit. Siis oli mul ostetud kilone mereannipakk, millest pool potti valasin. Jälle keetsin, seekord minutit viis.

Suvikõrvitsamuffinid. Ah mis seal ikka, tegin üks ühele, ainult purupealse jätsin ära.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s