Juubel

Mina, kel mul keskmiselt kord kuus vaba nädalavahetus on, hindan neid õige kõrgelt. Nagu kirjuatud sai, algas mu nädalavahetus juba neljapäeva õhtul.

Laupäev oli sagimist täis, pärast hommikusööki saabus Viikingi sõber, kes meid oma konksuga auto peale võttis, minu ostukeskuses maha pudendas ja ise Viikingiga ehituspoodi läks. Minul oli väga vaja piparkoogitaignamaterjal, veel üks jõulumaiuse tavaar ja üks jõulukinkidest osta. Tunniga sain ühele poole ja olin hullumas, sest poodlemas oli nii palju rahvast, et tekkis vaat et klaustrofoobia.

õhtuseks peoks oli pluusi vaja, selle ostmiseks Viikingit sooduskaardiga. Paraku olid kutid nii aeglased, et ma jõudsin ammu enne neid koju tagasi ja siirupigi taigna jaoks valmis keeta. Sõtkumise ajaks saabus Viiking, uus pluus, mille ta kirjelduste põhjal ostis, ühes.

Selleks ajaks kui piparkoogitaigen kümkappi õiget aega ootama läks, pidin ma juba vannituppa lille lööma minema. Enne pidu pidime veel sööma, juubilar ütles kohe ära, et süüa enne ööd ei anta. Ühtegi toidukohta peale tavalise Rema1000 peopaiga ümbruses ei olnud, pidime sealsete saiakestega leppima..

Pittu oli kokku tulnud veidi üle saja inimese, ei hakka siia kirjutama, mis kell mis täpsemalt juhtus, jagan kirkamaid hetki.

Esimene neist. Mina ja M. istusime laua ääres pingil. Näljased ja ootasime vortstikesi. Meie taga toimus mingi nügelemine – keegi paksuke üritas mööduda. Püstijalu mööda pinke. Äkitselt kaotas ta vist tasakaalu ja istus M.’le PÄHE ning tegi mulle kupusutungvõtte*. Parasjagu oli Viiking meid pildistamas ja sai aasta kaadri:

“Oodake, kuni ma teile pasunasse annan!”


Ma ei suuuuudaaaa, ma olen kolm päeva irwitanud😂

Kuna ma tõenäoliselt ainus kaine olin, kaugelt (loe: maalt) tulnud pealekauba, lahkusime esimeste seas ühe paiku. Uksest väljudes märkasime, et kõrvalhoones toimub teinegi pidu, nõnda me võõrasse kohta sisse astusime ja kreembrüleed kaasa näppasime. M., kes enda oma põue peita proovis, kukutas selle oma uhke Mulberry koti peale, puutumata ei jäänud ka jope sisemus: 


Muide, see polnud mu esimene brüleevargus, aastal 2013 saime me mu sugulase aka Lana del Reyga sama teoga Lusika restoranis Tallinnas hakkama.

*Kupusurungvõte – Peamiselt tuntud minu ja mu õe hulgas. Võte, kus üks surub kähmluse käigus teise pea kahe käega alla.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s