Küünised & Jõuluturg

Neljapäeval jõudsin selgusele, et vaja jõuluküüsi. Reedel broneerisin AM´i soovitatud salongi aja ning peagi hakkasingi teenust saama. Koht oli mingi täielik tailannade pesa (tegelt üks küünetehnik oli mees ka), sellist asja polnud ma veel näinud, ühe kliendi juurest käis läbi vähemalt kolm töötajat – üks viilis, teine liimis, kolmas raputas sädelust peale. Lisaks lasti mu aeg pool tundi üle, sest kella nad vist ei tunne. Hea, et ma kemplema ei hakanud. Kui maksmiseks läks, küsiti mult 550NOKi asemel 650NOKi. Ja mille eest? Selle, et nad mu küüntele veits SÄDELUST PEALE RAPUTASID. Karistuseks rabasin hulganisti tasuta piparkooke kaasa.

Tuli oli mul takus, kuna sõbrannaga oli kokku lepitud Oslo jõuluturule minna. Et tal järgmine päev sünnipäev oli, pidin ma veel 15minuti jooksul ostukeskusest kingi leidma.

Lõpuks me siis Lillestrømis kokku saime ja kiirrongiga Oslo sõitsime. Vinterlandis veetsime tunnikese, erinevatest vorstidest-juustudest maitsesime kõhud pooltäis, siis potsatasime lõkkeäärde maha, rüüpasime glögi – üks normaalset, teine alkovaba – ja sõime Belgia vahvleid peale. Lõppeks tegime tiiru-paar vaaterattal ja kuna Viiking nii sobivalt töölt tuli, avaldas ta soovi meid peale võtta. Vot midagi tarka ma ei ostnudki, koju läksin kolme Kreeka-jogurtitopsiga, mida Teatripeatuse ees lahkelt jagati.

Vaaterattalt


Koju me ei sõitnud, põrutasime otsejoones ehituspoodi, et kauaoodatud Elfa jõuluks koju tuua. Siis hakkas trall pihta: Mr. Bean oli meie käsutusse oma Mesa andnud, nii kauaks, kuni nad ämmaga Hispaanias talvituvad. Ise kiitles, et tema autosse mahub terve garderoobikapp. A vot ei mahtunud, uksed oleks meetrijagu välja hänginud. õnneks pakkus pood haagiselaenutust, aga oh häda – Mersul see konks puudus. Otsustasime Viikingi õe juurde sõita, et masin vanaisa vana auto vastu vahetada aga kohalejõudes selgus, et tollel ka konksu pole. Hakkas helistamine, et leida sõber-sugulane, kes abikäe ulataks. Ulatajaks oli Viikingi parim sõber, kes paraku alles järgmine päev kohale tuli, aga sellest teine kord.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s