Eestlannade jõulupidu / jõulukingid

Heldus, praegused kiired ajad ajavad mu hulluks. Aga heas mõttes. Esmaspäeval töötasin nii lasteaias kui põhikohas, kokku kuskil 15h, aga mis teha, emapalk vajab teenimist (siin arvestatakse viimase kuue kuu järgi).

Eile oli vaba, mis aga ei tähendanud lösutamist, kui siis õige natuke, sest hommikul ma kaua magada enam ei oska ning 10:15 alustasin Shape´i trenni. Koju naastes oli väsimus platsis, magasin tunnikese, et end hiljem lille lüüa ja Oslsosse Eesti naiskade jõulupeole minna.

No jumala lahe õhtu oli! Kokku oli meid kümme ja kuigi nad kõik minust vanemad ja Norras mõni vaat et 15aastat elanud, tunnen end nendega kui kala vees. Sõime kartulisalatit ja kiluvõileiba, nagu ikka. Võõrustaja K. oli eriti uhke neljakorruselise tordi püsti pannud. Ülesöönuna-ägisedes sain kella üheks koju.
Täna puhkan. Peletan eemale süümepiinad, et trenni ei lähe, abikaasa va sinder vajab ka vahest tähelepanu ja koosolemist. Ahjaa, see meenutab, et kirja tuleks panna lugu, kuidas ma ta trenni vedasin.

Oh ja see jõuluaeg… survestab kinkidele mõelda. Vihkan seda, mul pole kunagi ideid. Ja see Viikingi suguvõsa-klann on nii suur. Kas jumal ulatab mulle oma abikäe?

Viiking sai mu isalt-ta naiselt õlle-jõulukalendri. Käisin eile spetsiaalselt alkoholipoes vaatamas – esiteks tundub, et kahtekümmend nelja erinevat 0,33l pudelit on vaat et võimatu leida ja nende hinnad on alates 4,50eurot. Rõhutan ALATES, enamjaolt ikka 6.65eurot. Kalender läheks kena 145eurot maksma. Polegi nii kallist jõulukalendirt näinud ja ega vist ei näe ka, sest otsustasin, et osa akendest täidan millegi muuga. Täna igatahes pean selle valmis saama.

Siis mõtlesin Viikingile (ehk meile mõlemale) spakäigu kinkida. Leidsin ühe uhke Oslos ja mida mu silmad nägema pidid: ainuüksi massaazh maksab 160eurot 😮 Ma ei tea noh.. Eestisse lennates ja Tallinna kõige kallimas spahotellis peatumine tuleb odavam. Siiski pole ma Oslovarjanti täielikult maha kandnud, eks näis.

Mõned kingid tellin Eestsist, tore kui sellega ka tänase jooksul ühele poole saan, siis jõuavad need enne jõule siia ka. Viiking saab muu hulgas eesti keele õppematerjalid. Oli jutt, et kui mina norra keelt valdan, hakkab tema eesti keelt õppima. Kui ta soovib tulevikus aru saada, mida ma lastega räägin, siis andku minna!

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s