17+3

Eile olime pärast veepargi retke ämma juurde koorikloomi sööma oodatud. Mr. Bean töötab merel ja kuna nad just ämmaga Bergenist (kust Bean pärit on) tulid, tõid nad kaasa terve kasti merivähke (vist) ja krabisid.

Istusime ja arutasime projekti, mu tööd jm. Beebi sai kingituseks body ja mütsikese. Ühtäkki läks jutt ristimisele. Mina muidu ateist, mulle meeldib ristimise juures vaid ristivanemate idee ja see, et on põhjust pidu korraldada. Ämm ja Viiking nii ei arva – nemad loomulikult ristitud ja siin üldse agaralt ristitakse. Hah, eriti ajab mind irwitama, kui keegi oma abieluvälist last ristib. Mida nagu? Kuigagi ebaloogiline..

Ämm kirus, et tema eksabikaasa oma viimase järeltulija tulekut kuidagi ei tähistanud. Et kui laps sünnib, tuleb ta ikka kõrgele tõsta, hõisata ja pidu maha pidada.

Mr. Bean: “Lõvikuningat mäletad? Seal tõsteti ka laps õhku.”

Ja teate mis sellepeale juhtus? Ma tundsin esimest korda beebi liigutust – ristimise jutu peale lihtsalt HAKKAS KEMPLEMA kõhus!

6 kommentaari “17+3

 1. Mis abieluvälise lapse ristimise juures siis nii imelikku on? Ega usk ei küsi abieluseisust. Pole enam keskkaeg ju, kus abieluvälised lapsed on mingid patuasjad

  Meeldib

   1. Vot mina seda öelda ei oska, pole piisavalt kokkupuuteid kristlusega olnud. Arvan, et üks tõsiusklik kristlane ikka abiellub enne kui lapse saab.
    Mainin igaks juhuks, et mul ei ole abieluväliste laste vastu midagi, isegi olen üks neist. Samuti mitteabiellumise, enamus elust ei olnud mul plaanigi abielluda 🙂

    Meeldib

 2. Täpselt, sinu jaoks on ristimine pidu, aga kristlaste jaoks väga oluline sündmus lapse ja nende elus. Kuna sa sellest usust midagi ei tea, on sinu kommentaar ka abieluväliste laste ristimise osas väga kohatu, sorry. Sinu tulevane laps ei ole selle võrra kuidagi parem, ega halvem, et te siin vahepeal peo maha pidasite. Ma ise ei ole usklik, aga austan inimesi, kes on. Vahet pole,mis usk. Nende jaoks on need rituaalid väga olulised ja vahet pole, mis siis nende perekonnaseis on. Sorry, aga sa jätad endast viimasel ajal väga kitsarinnalise mulje. Tahtsin sama kommentaari jätta sulle Lapsesaamise teema juurde. Mine loe vahest Perefoorumi triibupüüdjatest lapsesaamise probleemidest ja siis äkki hindad seda rohkem, et esimesel korral õnnestus. Kõige koledam on empaatiavõimet mitte omada ja üleolevalt suhtuda nendesse, kellel nii lihtsalt ei ole läinud

  Meeldib

  1. Püha jumal! Muidugi ei tee mingi pidu kellegi last teisteks paremaks ja nagu ma kirjutasin, on ämm see, kes pidu tahab.
   Ja ma ei kritiseeri kristlaste rituaale!
   Lapsesaamise teema – ma kirjutasin sellessegi posti, et kujutan ette kui raske/stressirikas lapse mittesaamine olla võib. Ei ole iial üleolevalt suhtunud neisse. Tõsiselt, selle teemaga olen ma väba vagur. Kui mu postitusest teistsugune mulje jäi, siis siiralt vabandan. Lihtsalt viimasel ajal neist probleemidest kahjuks liiga tihedalt kuulda ja see hirmutab :/

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s