Korter Eestis või maja Norras?

Ühte asja pole ma siin lahanud. Selleks on üks tähtis samm, mille ma enne võsukeste tulekut kindlasti ära teha tahan. Kui mitte, siis ei juhtu seda ilmselt järgmised kümme aastat.

Ja no mis te arvate, mis selleks on? Eks ikka OMA kinnisvara soetamine. Korter milles me elame, on Viikingi jagu ja kuigi tema rõhutab, et see on mõlema oma, siis minu jaoks loevad faktid – laen on Viikingi nimel ning tema oli see, kes sissemaksuks raha kogus.

Minul on algusest peale (st kui pulmad peetud, oli vaja järgmist rahakogumise eesmärki) visioon, et ostan Tallinnasse korter, soovitatavalt Põhja-Tallinnasse, sest mul on sellesse piirkonda usku, hinnaks max 100 000€, üüriks välja ja teeks laenu tagasimakset tasa. Laenu on siin nimelt kasulik võtta, sel puhul ei pea nimelt nii palju palga pealt makse maksma. Seega vahet pole kas maksan riigile makse või pangale intressi 😀

Paar nädalat tagasi käisin ma pangas, rääkisin oma soovid ära ja sain teada, et plaanil on jumet, vaid üks aga – vaja tagatist ning kinnisvaraobjekt väljamaal/Eestimaal selleks ei sobi. Viikingi korter sobiks aga küll. Koju läksin mõttega, et kuidas ma küll nii suurt asja mehelt paluda saan. Õhtul koos süüa tehes aga jalatasin: “Sa oled mu abikaasa ja pead mind aitama 😆” sinna otsa siis ülejäänud jutt. Viiking: “Muidugi ma aitan!” Jehuuu! Koorem kaelast.

Tegelikult soovib Viiking hoopis rohkem, et ma oma laenuosa majaostu suunaks (loe: koos Norra maja soetaks), aga ma pole nõus. Vähemalt veel. Ca 1500€ kuus pere peale laenu tagasi maksta on minu jaoks liig.

Pangas, kus vestlemas käisin, selgus, et vaadatakse vaid kolme viimase kuu sissetulekut ning sissemakse on 15%. Nagu nimme oli mu juunikuu palk aegade madalaim, kuna ma mandliopijärgsel haiguslehel olin ja enne seda veel Hawaiil ka reisisin. Nüüd pean ma 1-2 kuud ootama, et keskmine palk normis oleks. Ja ega mul midagi praegu niikuinii teha poleks, sest Tallinnas pole midagi saada, või ei ole selle raha eest midagi saada. Vaatasin täna üle pika aja kinnisvaralehtedele ja no pole muffigi. “Lepi” või tõesti majaga Norras.

Samal ajal kardan, et hinnad lähevad aina kõrgemaks ja ma ostaks vahetult enne uut krahhi.

Kui mul 200 000€ korerile kulutada võimalik oleks, valiks ma hoopis mõne Oslo 1toalise uberiku. Viikingi kolleeg nimelt ostis aasta korteri, mis maksis ca 200 000€ ning müüs selle nüüd ca 320 000€ga maha. Vot sellise tehinguga ma juba juubeldaks! Kohutavalt kiiresti kasvavad just Oslos need hinnad.

Väga loodan, et olukord enne talve, nagu mu hea sõber ennustas, muutub.

Oh jumal, ulata abikäsi🙏

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s