Rahast

Mulle on raha alati meeldinud. Raha peabki armastama, siis ta ka sinuni tuleb.

Ma olen õnnega koos, et mul nö rikkumata silmad on. Ehk siis minus on siiani säilinud tänutunne, et Norras palgad säärased on. Norrakad sellest aru ei saa. Nende meelest on ikka häda – Nike tossud liiga kallid jne.

Mina võtan asja nii: Eestis on palgad ca 4x madalamad. Seega kui ma omal ajal Tallinnas elades Stradivariusest 20€ teksad ostsin, on see sama kui ma siin 80€ Levi’s püksid soetan. Loogiline ju!

Säästmisest ka. Seda olen harrastanud sama kaua, kui tööl käinud. Kuskilt naisinvestori artiklist lugesin, et sealne tegelane iga kuu pool palgast kõrvale panen. Seda teen ka mina. Isegi kui mu palk Eestis (ametlikult) 400€ oli, sai pool “mustadeks päevaseks” hoiule pandud. Eks ma olen piisavalt näguripäevi ka oma elus näinud, et miski alalhoiuinstinkt mind seda tegema sunnib.

Lisaks olen ma äärmiselt kalkuleeriv. Mingeid emotsioonioste ei eksisteeri. Kui, siis õige harva. Toidu peale ei kuluta ma kuus rohkem, kui eestlased Eestis. Riietega on meil see õnnitus, et Viikingiga saab soodsamalt, mis aga ei tähenda, et me ülearu seda võimalust kasutaks. Ikka pigem harva ja korralik rõivas kui tihti ja mingi H&M. Tark inimene üldse ei reosta planeeti nende odav-hilpudega.

Üürikoreris ei elaks iial. Pole 24aasta jooksul midagi üürinudki. Surnud hobuse eest maksmine ju.

Reisimine. No see on koht, kus kulutada kahju pole. Neli nädalat meil palgalist puhkust on ja las siis elada need üürikesed hetked nagu kuninga kass. Nagu ma öelda tavatsen – Norras on raha alati rohkem kui puhkepäevi, et reisida. Kui elada oskad.

Et selle jutu põhjal vale arvamust ei tekiks, siis mainin ära, et Norra mõistes on mu palk “mitte midagi”.

4 kommentaari “Rahast

  1. Kuidas sa siis Tallinnas elasid ilma üürikata? Kellegi teise kaela peal (nagu õde või keegi) on hullem elada kui üürika peale raha maksta. Ma pigem maksaks tühja raha üürikas kui elaks meeste kulul. Ühe mehe kodust teise mehe koju, ei jäta head muljet naistest.

    Aga muidu väga tubli ja imetlusväärne oled. Imetlesin juba pulmade ajal seda raha kasutuse oskust ja säästmise oskust sul.

    Meeldib

  2. muidu olen 100% nõus, aga oslos korteri ostmine tundub mulle küll utoopia 😀 valus on küll mõelda, et nt viie aasta üürile kulunud raha eest saaks tallinnas terve korteri osta, aga… siin ju ei saa.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s