Närvi ajab! 

Kurat, ma läksin täna suht närvi! Mille peale? Eks ikka keelekursuse. Tunnid toimuvad iga teisi- ja neljapäev 10:00-12:00. Kodutöid antakse ohtralt, aga selle üle ma ei kurda, mulle ei meeldigi liiga lihtne kulgemine.

Igatahes algas tänane tund nagu ikka kodutööde ettelugemisega. Kordamööda loeme. Üks ülesannetest oli mingi teks, kuhu me õigesse kohta vastavat sugu eessõna kirjutama pidime. Ja hakkab trall pihta. Horvaat: “Kas siia tuli en kirjutada?” Õpetaja: “Võib kirjutada, aga võib ka ilma olla.” Horvaat: “Ahsoo, et siis kirjutan en?” Õpetaja: “Jah, mõlemad variandid sobivad,” horvaat kritseldab midagi oma vihikusse. Teine õpilane jõuab juba 2-3 järgmist lauset lugeda, horvaat: “Vabandust, aga kuidas see üleüleeelmine lause ikkagi oli?” MA LÄKSIN HULLUKS SEAL!!!!

Lõpuks oli olukord selline, et kahest tunnist oli üks läinud VAID kodutööde kontrollimisele. Appi lihtsalt, ma maksan 700€ kursuse eest, kus ma tunnen, et olen koos inimestega, kes muhvigi aru ei saa. 5a Norramaal viibinud tailanna loeb norrakeelseid tekste nii aeglaselt ja osasid häälikuid eirates, et mul on tunne, et ta enne siia immigreerumist kirjaoskamatu oli. Isegi kreeklane, kellel on täiesti teistsugune tähestik ja on Norras 8 kuud elanud, loeb soravamalt.

Pärast tundi jalutasin koos aserist kursusekaaslasega Oslo S’i. Jutu sees tuli välja, et ta otsejoones B1-2 tasemele õppima asus ning tunnistas, et oleks kergema nivoo kasuks otsustama pidanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s