Viimased 48h 

Alustan siis üleeilsest õhtust. Tegemist oli mu teise tööpäevaga kolmest. Kahe “puhkuse” vahel 😀 Maganud olin 12:45ni. Väga harvaesinev nähtus see poole päeva magamine, aga noh, režiim oli Hawaiist veel mõjutatud (ajaerinevus Norraga täpselt 12h).

Koju saabusin hiliseima rongiga kell 00:45 ning hiljemalt 2:30 olin ma voodis ja lugesin. Und polnud ega tulnud. Peagi oli kell juba 4:00. Üritused uinuda ei kandnud vilja. Väljas juba valge, linnud laulsid, akent kinni panna ei saanud – liiga palav muidu, kardinad lasid liiga palju valgust läbi ja mis kõik veel.

Ausalt see oli üks imelikumaid öid mu elus. Ma lihtsalt ei jäänud magama!! Hakkasin uuesti lugema ja seda sinnani välja, kui Viikingi alarm kell 7:00 üürgama hakkas. Kuna ma niikuinii tunni pärast ärkama pidin, siis ajasin ka ennast üles, tegin omletti ja kohvi ning läksin tööle.

Isegi mu kuldsetel pidutsemisaegadel magasin ma vähemalt paar tundigi kui kahe 12tunnise tööpäeva vahel pidu oli ja nüüd siis nõnda – minutitki magamata tööle. Kõige imelikum, et ma isegi väsinud polnud.

Õnnistatud sain ma sel päeval uues töötüdeukuga, kellega kõik elulood ära räägitud sai. See aitas virk olla, kui kolme ajal uni peale tuli 😀

Kell kuus oli Viiking ekstra-kiivriga platsis, sõitsime ämma juurde koorikloomi sööma. Pudel veini kadus ka ämmaga kahepeale hinge alla.

Aiaroheluses istuses ja lobisedes, tabasin ennast mõttelt, et nii tore, et lõpuks ometi on mu norra keel piisav, et enamvähem kõigest aru saada, no nii 80% 😉 Elu kohe hulga kergem. Mainisin seda Viikingile ka, soovitasin tal eesti keelt õppida, oleks tal ka kuldsem Eestis käia/olla. Ta nõustus, et võiks.

Jõuan siis tänaseni. Ärgatud sai 7:10 ja üsna kohe opipaika sõidetud. Mootorrattaga muidugi 😀 keegi mulle mingit infot ei jaganud, seega guugeldasin ma ise, et 6h enne mandlite küljestnaksamist süüa-juua ei tohi. Kohalejõudes kirurg muidugi küsis, ega ma söönud ole..

Viiking oli töölt vaba päeva võtnud ja ma võisin teda enda huvides nii palju kui soovisin ära kasutada, nagu ta ütles 😀 sinna ruumi, kus mu mandlid üle vaadati ja asju selgitati. Abiellumise puhul saime ma arsti poolt õnnitletud.

Siis saatsin mehe minema, kuigi ta võis minuga kuni narkoosi mõjumuseni chillida. Aga ma tublim, kui üksi olen 😀

Asetati siis kanüül käeseljale, ilustikenasti esimese korraga, mitte nagu mõnel Eesti arstil kombeks on olnud. Järgmisena suruti sinna suur süstlatäis valget vedelikku, mis veenipidi mööda käsivart üles liikus. Ma reaalselt TUNDSIN selle liikumist, sest see oli külm. Õla juurde jõudes, ma uinusin. Võttis ca 3sek. Väga imelik tunne oli kontroll enda üle kaotada.

Kui ma pooleteise tunni pärast luugid lahti tegin, istus Viiking voodi kõrval ja silitas mind 🙂 kurguvalu meenutas koheselt, mis just juhtunud oli. Õde käis küsimas, kuidas tunnen ennast ja andis loa koju minna niipea, kui enesetunne lubab. Kolmveerand tunni pärast olin piisavalt toibunud, Viiking oli vahepeal motika vanaisa vana auto vaatu vahetanud ja sellega me esmalt poodi, kus Viiking maailma parima hubbyna mulle kahte sorti jäätist ja jogurtit ming 3 sorti valivaigistit ostis. Ma jäin autosse, ei tundnud, et soovin kõndida – kere peapööritus.

Olin Laura blogist lugenud, et tal opi käigus keelest TÜKID LAHTI tulid. Ühel sõbrannal olid huuled PURUKS. Ma ei saa aru, kas tohtrid surkisid seal suvaliselt? Kui ma seda Viikingile ütlesin, tuli sealt: “Tundub, et need Eesti arstid… jne…..” 😀 Minul oli õnneks kõik terve.

Terve päeva lebotasime rõdul, ma sofal varjul, Viiking päevitas põrandal. Ma magasin kuskil kolm korda ja kui päike madalamale laskus, heidsin pikad püksid jalast ning lasin ka veidi päikest ligi, kuigi ITK kodulehelt sai välja loetud, et päevitada ei tohi. Kah mul asi! Mu õde käis vaatamata keelule veidi pärast pimesooleopi Pirita rannas ujumas 😀 ega me papist poisid pole!

“Ma hoolin Sinust nii väga, ma kellestki teisest nii palju hoolinud. Nii imelik oli sind pärast opi näha, kui sa magasid seal. Ma olen ju harjunud sind alati aktiivsena nägema,” tuli Viikingilt. Oh, mu kallis MusiLove 😍. Siis rääkis ta, et mul oli enne ärkamist mingi sügav jurakas suus olnud, mille eesmärk oli ilmselt keelt mitte haavale lasta. Selle olin ma une pealt eemaldanud 😀

Õhtuks tegin Viikingile kotlette (ise avaldasin soovi), ise sõin jogurtit. Viiking:  “Kas see on ebaõiglane?” Mina: “Elu ongi ebaõiglane!”

SAM_3929.jpg
Ei, see väike kausike, pole mingi lisand vøi kaste Viikingi roale – see on minu øhtusöök: maitsestamata jogurt.

3 kommentaari “Viimased 48h 

  1. See päevitamine ei ole tegelikult suusoojaks keelatud. Kehatemperatuur tõuseb ja haavad võivad lahti rebeneda. Mul tuttav tüdruk sattus verejooksuga haiglasse, kui pärast mandlioppi päikest võttis. Aga ma usun, et jalgadele natsa vòtta ei tee miskit. Eks see taastumine on väga erinev ka, mul oli väga valus ja vaevaline. Kaotasin 7kg 3 nädalaga

    Meeldib

      1. Eks lõpuks ikka, aga suve sain eriti saledana veeta 😀 Mul tegelikult oli vastupidine probleem lōpuks, kaalulangus ei jäänud pidama.

        Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s