Reede Eestis

Pikka und meile ei antud, sest norrakad olid kohe-kohe Eesti jõudmas. Enne pidime korteri vabastama ning 10+ kotiga Tallink Spa & Conference hotelli minema. Ja nii muuseas Roccast läbi hüppama ja kolm ostukärutäit alkoholi Carmen Cateringi, mis taevale tänu poele nii lähedal (Saku Suurhallis) asus.

Aga algusest: Kui AM ja õde kella 11ks ikka veel meie juurde jõudnud polnud, hakkasin muretsema. Viiking oli erigi närviline sel hommikul, kirjutas ikka veel minheid tekste ja andis mulle igast lugusid kuulata, mis tseremoonial kõlada võiksid. Kui ma kolme loo peale juba pead raputanud olid, sai mehe kannatus otsa. Mõlemad olime sellest pulmaeelsest trallist stessis, õnneks saime ikka loo valitud.

Saabusid neiud, teiste neidudega sai chattides juba selgeks, et AM ühe prantslase linna pealt leidnud oli ning tolle bachelorette´i apartmenti vedanud. Mees oli dzentelman olnud – aitas hommikul peopaika koristada ja puha.

Meie Viikingiga panime siis leekima, kogu tavaar taksosse, siis hotelli, kus V. alla tuli ja kõik tuppa vedada aitas. õnneks Viikingi tuppa, sest tema veetis oma viimase öö vaba mehena seal ja varajane check-in lasti meil ka teha. Siis helistas sõsar, et apartemendi võtmeid pole. Ma paanikas, omanik oli juba laivis, süüdistasin Viikingit, et tema ju eile kodus oli, kuhu ometi võtmed said? Viiking salgas. Takso ootas juba all, et Rocasse sõita. Tuulasin kottides, tulutult. Helistasin õele, et Viiking oma jaki maha unustas, kontrolligu taskuid. Võtmeid POLNUD! Hakkasin vaikselt juba pisaraid poetama ja süüdistasin ikka Viikingit kuni… shame on me – võtmed olid mu enda püksitaskus. Nende pükste, mis mul jalas sel hetkel jalas olid. Sel hetkel, ei soovinud mehele otsagi vaadata, õnneks ta naeris ainult. Vabandasin mõistagi. Viiking V.-le: “Näed, kelle süü kõik ALATI on!”

Tõttasime taksosse, sõitsime esmalt apartementi võtmeid viima. Vilksamisi panin tähele, et AM koridoris põrandal maas pohmaka käes “suri”.

Meel läks rõõmsamaks, ilm oli pärast mitmeid vihmapäevi lõpuks kena. Peagi olime Prismas, kus algas alkoholi ladustamine kärudesse. Nii tore, et V. meiega tuli, sest kes muidu kolmandat käru lükanud oleks? Jeee, Alexandri pindine õlu oli soodukaga – võtsime kohe 30 six packi! 18 pudelit Mõrnajat, 3 pudelit konjakit, paar six packi (Viikingi soov), 12 pudelit shampat, 2 Jagermeisterit (jälle Viikingi soov) ja mõned kaalukommid sekka, lisaks suure veepudeli, mis juba poes kui kerisele kadus ning läksime maksma.

SAMSUNG CSC

Siis kärutasime läbi keskuse ja Reservedi õue, otse CCsse, laadisime kauba maha lõime käsi kokku, leidsime parkimisplatsilt uue takso ning naasesime kesklinna. Norrakad olid vahepeal juba hotellidesse jõudnud.

Kui kõik tervitatud ja tubasesse paigutatud olid, otsustasime sööma minna. Kõik jälle taksodesse ja Tai Bohi. Korra sain Emuga kokku, too tõi mulle sületäie roose, andsin talle rahhi ja saatsin Lasna inventarile (muffinialus, küünlaalused jne) järele.

Tai Bohi tahtsin ma ammu minna – kõik ju kiitsid. Kiidame meiegi, kõik norrakad jäid väga-väga rahule. Soovitan. Mina alustasin lõunat vürtsika krevetisupiga, mis peojärgsel päeval kui rusikas silmaauku sobis. Jagasin seda muidugi Viikingiga. Siis saabusid pearoad: enamused sõid lammast, minu isand hirve, mõned neiud parti. Kõik ahhetasid. Ega jah, norrakad muidu söövad oma külmutatud Grandiosat ja paki-tandoori kana. Oli ka aeg neile päris toitu tutvustada.

SAMSUNG CSC
Køht täis, meel røømus

Kogu selle püha söömaaja vältel helistati mulle 100x, küll Emu, küll õe, küll Kroonilise poolt. Lõpuks kui me seal makstud ja minema saime, hüppasime jälle taksosse, taevale tänu, et sõsar mulle mainida taipas, et shampaklaasid ära tuua tuleb. Kell 17:00 see graveerimisasutus uksed kinni pani, väga tore, 4min oli aega. Sain kätte, maksin liiga palju kehva töö eest. Kunagi, kui pildid minu valdusesse jõuavad, näitan teilegi.

Sõber T. kes mind õega Padisele sõidutada lubas, ootas juba Tallkinki ees, kui me sinna jõudsime. Kogu see tavaar alustades pulmakleidist lõpetades prožektoritega sai läbi häda autosse surutud ja leekima me panimegi!

Mingi ime läbi läks meil oma 2h, enne kui mõisas olime. No mis seal imestada tegelt – Laagris me juba hädaldasime, et kõhud tühjad, vaja poodi, ostsime dieedibatoone ja salatit! T. kes mu õde esimest korda nägi, naeris pärast, et tal tunne, et kaks Varikat tal autos, et me nii ühesugused. Ajaga oleme sarnasemaks vist läinud jah 😉

Sõit jätkus. Pulmastress oli mu muidu nii kuldse mäluga üks-null teinud. Nimelt juba kolmandat korda ma unustasin, et Nõmmelt pulmaküünal vaja ära tuua. Meenus kui kuskil Saue lähistel olime. Mangusin siis T.-d, et too selle tagasiteel kaasa haaraks. Nii, siis olime juba kuskil Rõõmukaubamaja juures ja äkitselt meenus, et Keilas paikneb see osavnäpp, kes meie ümbrikukarbi ja külalisteraamatu tegi. Jumal küll!! Palvetasin, et mu mälu pärast Suurt Päeva taastuks. Ei hakanud T.-d enam tüütama, las Viiking korjab selle järgmisel päeval peale.

Järsku olime me maal ja mina enam oma maamajasoovi vaka all hoida ei suutnud. Heietasin Padiseni välja, et mul oma maja ja aeda vaja. Enne veel kui me täiesti kohal olime, tuli see kuulus Rummu karjäär üle kaeda. Müür oli sellele ümber siginenud, niiet meil tuli üle selle ronida. Aga asi oli väärt, saime mõne hea kaadri:

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

 

Ja finally me Padisele jõudsime!

SAMSUNG CSC

Tegime T.-ga väikese tutvustava tuuri, sättisime tuppa ja sõime salatit.

SAM_1833.JPG
Ma varemetes veel vismast korda vallalisena 😀
SAMSUNG CSC
“Mis elul viga?” küsiks ma

Enne und oli veel lapsepõlveradadele minna vaja. Ehk siis Kallastele, kus me omal ajal spordilaagris käisime. Ikka ratsa 😉

SAM_1871.JPG
Kvaliteet olematu, sorri

Häbi mul olgu, aga kõnet Viikingile hakkasin õe abiga südaööl sängis kirjutama. Aga Tema seda teadma ei pea 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s